Binance

Ev Hanımlarına KOSGEB Kredisi

Ev Hanımlarına KOSGEB Kredisi
Ev Hanımlarına KOSGEB Kredisi

Ev Hanımlarına KOSGEB Kredisi

KOSGEB’in son yıllarda iş hayatına girmek isteyen ev hanımlarına sunduğu kredi hizmetleri sayesinde birçok ev hanımının iş hayatında aktif olarak rol aldığını görüyoruz.

İş hayatında kadınların rolünün giderek artmasından sonra sizlerde KOSGEB üzerinden bu kredi türüne başvuruda bulunarak hayalini kurduğunuz mesleğin sahibi olma şansını yakalamış olabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken gerekli olan şartları yerine getirmek ve KOSGEB’in başlatmış olduğu kurslara katılarak bu kursları başarılı bir şekilde tamamlamak olacaktır.

KOSGEB ne kadar kredi veriyor?

Ev hanımlarına özel olarak verdiği kredi türleri arasında KOSGEB’in 50 Bin TL’ye kadar karşılıksız yani geri ödemesiz kredi türü verdiğini belirtmek istiyoruz.

Ancak bunun için ev hanımlarının yapması gereken KOSGEB’in sunacağı iş alanlarından bir tanesinde iş kurma fikrini ortaya atmanız gerekmektedir.

Yani KOSGEB’in internet sitesi üzerinden desteklenen projelere bakarak bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

50 Bin TL karşılıksız kredinin yanı sıra KOSGEB ev hanımlarına özel olarak 100 Bin TL 0 faizli kredi türü ile de hizmet vermektedir.

Bu konuda hizmetlerine devam eden KOSGEB üzerinden bu kredi türünden de faydalanmak istediğiniz zaman iş fikrinizin KOSGEB tarafından onay alması gerekmektedir.

100 Bin TL 0 faizli kredi türünde ise ev hanımlarına vade sayısı olarak 60 aylık bir ödeme planı çıkartarak bu konuda yardımcı olmaktadır.

KOSGEB’in bu kredi türlerinden almak için KOSGEB tarafından planlanan eğitim programlarına katılmanız ve katıldığını bu programları başarılı bir şekilde bitirmeniz gerekmektedir.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir