Binance

Yeni Kurulan Sitede Seo Yapılır Mı?

Yeni Kurulan Sitede Seo Yapılır Mı?
Yeni Kurulan Sitede Seo Yapılır Mı?

Yeni Kurulan Sitede Seo Yapılır Mı?

Site sahibi olduktan sonra SEO çalışmaları başlaması gerekmektedir. Çoğu internet kullanıcısı SEO çalışmalarından habersiz olması nedeni ile bu çalışmalara sonradan başladıkları için geç sonuçlar alabiliyorlar.

SEO site sahibi olmadan da önce yapılması gerekiyor. Domain adı seçiminde de SEO uygulamak son derece önemlidir. Bu bilgi her yerde verilmeyebiliyor.

Site adı yani domain adınız ile siteyi açma amacınızın ismi aynı olması durumunda aradığınız hitap ettiğiniz kitleyi daha hedefli bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Yeni kurulan sitede SEO yapılması sonradan yapmak yerine ilk başta yapmak daha olumlu sonuçlar çıkarabilir.

Yeni Site İçin Hangi SEO Çalışmaları Yapılır?

Yeni sitelerin için gerekli SEO çalışmalarını açıklamak gerekir ise aşağıda bulabilirsiniz:

* Domain seçimi

Domain seçimi bu çalışmanın ilk başında gelenlerdendir. Domian seçiminin doğru yapılması gerekiyor.

Seçtiğiniz alanın anahtar kelimesi domain adınızda yer alması SEO için en önemli denebilecek ilk aşamadır. Son derece değerli bir etken oluyor.

Arama motorları için uygun bir site yanında kalite içerikler sunulabilen bir site olduğu durumda domain ile bu durum mükemmel sonuçlar doğurabilir.

* Özgün ve popüler içerikler

Site içerisinde yer alacak olan yazılar özgün ve güncel yazılar olması halinde sitenizde bulunan içerikler kaliteli olmaya aday olacaktır.

Özgün yazılar yazmak bireyin kendi elinde olup güncel konulara değinmek önemlidir.

Seçilen alanın her yönüyle ele alınması daha çok kitleye sahip olmak demektir.

Emek vermek gerekiyor, alıntı veya çalıntı içeriklerden kesinlikle kaçınmak gerekiyor.

Google gözünde spam ve özgün içerik üretmeyen bir site konumuna düşebilirsiniz.

* Gelişmiş seo araçları

Majestic; ahrefs gibi isimlerde geliştirilen rakip analiz araçları bulunmaktadır ve bunlardan faydalanmak gerekebilir.

Sektör olarak analiz yapmak yararlı olacaktır. Daha önce yapılan hataları veya rakiplerin yaptıkları yanlışları, hataları yapmamaya özen göstermelisiniz.

* Site haritası

Sitenin site haritası olması da önemli olan faktörlerden biridir. Site haritası sayfasında sitede bulunan tüm linkler yer almaktadır.

Site haritası hazırlaması son derece basittir ve yeni internet dünyasına adım atmış sitelerin yapması gerekebilir.

* Kalitesiz backlink

Siteler referans olması backlink vermesi SEO yolunda önemlidir. En az bir aylık bir site için 2 adet Pagerank 3 backlink yeterli olacaktır.

Site zamanla oturduktan sonra backlink sayısını zaman içinde arttırmayı deneyebilirsiniz. Bu sitenizin kalitesini ve adından söz ettiren bir siteye sahip olacaksınız demektir.

Yıllardır Değişmeyen SEO Çalışmaları Nelerdir?

Günümüzde yapılan SEO çalışmaları ile yıllar önce yapılan SEO çalışmaları halen bazı konularda benzerliklerini veya aynı olmaları ile değişmeyen çalışmalar bulunmaktadır. Bu çalışmalar yıllar geçse de değişecek gibi durmuyor. Bu çalışmaları herkesin uygulaması gerektiği de bir diğer husustur.

Başlıklar kullanmak, resimleri adlandırmak, font ayarları, url yapıları, mobil uyumluluk, anahtar kelime kullanımı, etiket kullanımı gibi konularda halen çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmalar zor olmamak ile birlikte uygulanması gereken temel yöntemlerdir.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir