Binance

Ziraat Bankası İş Yeri Açma Kredisi

Ziraat Bankası İş Yeri Açma Kredisi

Bankalar yalnızca konut ya da taşıt almak için finansman desteğinde bulunmaz. Bankalar işyeri açmak isteyen müşterilerine de kredi vererek ihtiyaçları olan finansmanı elde etmelerini sağlarlar. Ancak Ziraat Bankası’ndan alınan işyeri açma kredisi bütün bankalardan farklı olarak devlet destekli kredidir.

Ziraat Bankası İşyeri Açma Kredisi almak demek, geri ödemesiz olarak adlandırabileceğimiz hibe krediyi almaktır. Ziraat Bankası hibe kredinin her hangi bir geri ödemesi bulunmamakta, bireyi iş sahibi yapmak için devlet tarafından verilmiş bir fırsattır.

Ziraat Bankası İşyeri Açma Kredisi ve KOSGEB

Ziraat Bankası işyeri açma kredisi alabilmek için Ziraat Bankasına bu konuda aracı olan KOSGEB şartlarını geçmeniz gerekmektedir. Yani bankaya kredi başvurusunda değil KOSGEB birimlerine KOSGEB kredisi başvurusunda bulunmalısınız.

KOSGEB kredi gelir durumuna, kredi notuna göre verilen bir kredi değildir. KOSGEB kredisi almak isteyen adayların girişimcilik istekleri ve işyeri açarak hangi hizmeti ya da hangi ürünü pazarlayacakları göz önünde bulundurulmaktadır. KOSGEB mülhakatlarında konseyi ikna edebildiğiniz takdirde KOSGEB eğitimlerine girmeye hak kazanırsınız.

KOSGEB eğitimleri 15 gün sürmekte ve girişimcilik dersleri verilmektedir. Kursun tamamlanmasıyla işyeri açma belgesine sahip olur ve işyerini açar. İşyeri açılmadan önce KOSGEB kredisinden faydalanmak mümkün değildir. İşyeri açıldıktan sonra KOSGEB denetimlerinin yapılması için KOSGEB yetkilileri davet edilir ve yetkililer onay verirse hibe kredi alınır.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.