Binance

Yüz Yağlanmasına Doğal Çözüm

Yüz Yağlanmasına Doğal Çözüm
Yüz Yağlanmasına Doğal Çözüm

Yüz Yağlanmasına Doğal Çözüm

Öncelikle karma bir cilde sahibim ve bugüne kadar kullandığım hiçbir şeyden tam olarak memnun kalmadım.

Hepimizin aslında bildiği 3 şeyi düzenli yaparak yüz yağlanması sorununu aştım:

1. Sabah akşam kaliteli bir temizleyiciyle düzgünce temizlemek. Ben cosrx markasının sarı morning jelini kullanıyorum. Yüz temizleyici zımbırtılar da bir tık da olsa daha iyi temizlenmesini sağlıyor, onun için de miniso titreşimli zımbırtıyı kullanıyorum.

2. Bol su içip cildin iç nemini sağlamak. Özellikle yeni uyanınca ve yatmadan. Sabah uyandığımızda yüzümüz güzelliğinden parlamıyor.

3. İçeriği temiz ve hafif, gün boyu nemlendiren cilt tipime uygun bir nemlendirici. bunun için de pyunkang yul kullanıyorum.

Şunu da söyleyeyim, bunlardan birini aksatsam cildim hemen yağlanıyor, ama bugüne kadar kullandığım açık ara en iyi nemlendirici olduğunu söyleyebilirim.

Son olarak, tonik cildimi çok yağlandırıyordu ve araştırınca hangi toniği kullanırsanız kullanın cildin yağı kusmasına sebep olduğunu öğrendim ve toniği kestim.

Onun yerine 1/2 oranında suyla seyreltilmiş doğal elma sirkesi sürüp bekletiyorum. Kulağıma doğru olan çene kısmımda çok fazla siyah nokta ve sivilce oluşmaya başlamıştı.

Onları tamamen geçirdi, en ufak bir yağlanma da yapmadı. Önce temizleme jeliyle temizliyorum, sonra sirkeyi tonik yerine kullanıyorum. 15 dk bekletip suyla yıkıyorum, en son da nemlendirici. Sirke haftada 1-2 yapıyorum, cildi kurutuyor. Umarım herkes bu problemden kurtulur. Su için su.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir