Binance

Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Saç şeklini belirlemede en önemli etkenlerden biri yüz şekli olarak biliniyor. Çok çeşitli modeller var olsa da yüzünüze uygun bir model güzelliğinizi ortaya çıkarıyor.

Güzellik kavramı bir bütün olarak algılanıyorsa önemli olan bir çok unsur uyumlu olduğu taktirde hoş bir görüntü sağlanabiliyor.

Yüz şekline göre saç modelleri belirlenirken, saç modelinizin yüz şeklinize uygun olması tavsiye ediliyor.

Kare Yüz Şekli İçin Uygun Saç Modelleri

Kare yüz şekline sahip hanımlar yüz şeklini biraz daha yumuşatmak adına katlı kesimleri tercih edebilirler. Özellikle bob, biraz daha kabarık durabilecek küt modeller kare yüz şekli olan hanımlarda muhteşem görünüyor.

Üçgen Yüz Şekli İçin Uygun Saç Modelleri

Üçgen yüz şekline sahip olanlar için en uygun modeller katlı ve uzun modeller. Katların çene hizasından başlanarak kesilmesi yüz şekline oldukça uyum sağlıyor. Saç uçlarında bol kat veya dalgalı modellerin mutlaka uygulanılması, dümdüz kesimlerinden uzak durulması öneriliyor.

Yuvarlak Yüz Şekli İçin Uygun Saç Modelleri

Yuvarlak yüz şekline sahip hanımların istediği daha ince uzun görüntüyü sağlayacak en güzel model uzun ve dalgalı saçlardır. Dalgalı saçları tepeden biraz da kabartarak yapılacak modeller yuvarlak yüzlü hanımlara oldukça yakışıyor.

Oval Yüz Şekli İçin Uygun Saç Modelleri

Hemen hemen bütün saç modellerini kaldırabilen bu tarz yüz şekilleri için en uygun modeller düz kesimler. Kısa ya da uzun her boyda uygulanabilecek olan saç modelleri kesinlikle düz kesim yapılmalı. Oval yüz şekline sahip hanımların katlı kesimlerden kesinlikle uzak durmaları gerekiyor.

Uzun Yüz Şekli İçin Saç Modelleri

Uzun yüz şekline sahip olan hanımlar kahküllü modeller kullanabilir. Uzun bir yüze sahip hanımlara oldukça yakışan düz veya yan kahküller oldukça hoş bir görüntü sağlıyor. Düz kesimlerden uzak durulması gerekiyor ve saçlara verilen dalgalı modeller yüzün daha yuvarlak algılanmasını sağlıyor. Uzun yüz şekline sahip olan hanımların çok kısa modelleri tercih etmemesi öneriliyor.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir