Binance

Yüksek Öğretim Denklik Başvurusu Sorgulama

Yüksek Öğretim Denklik Başvurusu Sorgulama
Yüksek Öğretim Denklik Başvurusu Sorgulama

Yüksek Öğretim Denklik Başvurusu Sorgulama

Denklik başvurusu sorgulama, yurt dışında bulunan üniversitelerden herhangi birinden mezun öğrenciler için diploma denklikleri için yaptığı başvurularını kolaylıkla sorgulayabilmeleri için yapılmış hizmetlerden biridir.

Bu hizmet sayesinde diploma denklik başvurunuzun hangi aşamada olduğu ve başvurunun durumu hakkında internet üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Yüksek Öğretim Denklik Başvurusu Sorgulama için tıklayınız.

Denklik Başvurusu Sorgulama işlemi e-Devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır. Sistem sayesinde sorgulama işleminiz oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.

Sistemin Denklik Başvurusu Sorgulama hizmetinden faydalanabilmek için e-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yapabilmeniz için e-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir.

E-Devlet şifreniz yoksa en yakın PTT’den 2 lira gibi bir ücret karşılığında şifrenizi temin edebilirsiniz. Aynı zamanda eğer internet bankacılığı kullanıyorsanız şifre almadan e-Devlet sistemine giriş yapmanız mümkün.

Bunun için müşterisi olduğunuz bankanın internet bankacılığı uygulamasına giriş yapmanız yeterlidir. Gerekli bilgileri ve şifreniz eksiksiz ve doğru bir biçimde girdikten sonra sisteme giriş yapabilirsiniz.

Sisteme giriş yapılmasının ardından kurum ve kuruluşların bulunduğu alandan YÖK’ü seçmelisiniz. Açılan sayfada Diploma Denklik Başvurusu Sorgulama sekmesini açtığınız da gerekli tüm bilgileri elde edebilirsiniz.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir