Binance

Yeşil Gözler için Göz Makyajı Önerileri

Yeşil göz de tıpkı mavi ve gri göz gibi Yaratıcı’nın (genelde kadınlara) bir hediyesidir.

Hele bir de göz makyajı ile birleşince, erkeklerin içinin gitmesine sebep olan bir göz rengidir. Kadınların makyaj tutkusundan dolayı, yanlış makyaj çeşitlerini engellemek adına böyle bir öneride bulunalım dedik. “Yeşil göz makyajı” sarışın kadınlarda koyu yapılmalıdır. Zira sarışın ten rengi, yeşil göz ile birlikte zaten bir bütün oluşturur. Ancak koyu renk seçmemizin nedeni, sarı ve yeşil gibi açık renk tonlarının dikkat çekici kılınmasıdır.

Bu da koyu renk makyaj tonları ile mümkün kılınır. Koyu renk olarak, kahverenginin koyu tonları, siyah, koyu mavi göz makyajı veya yeşil far seçilebilir.

Yeşil gözler için makyaj çeşitleri bu şekilde sıralanabilir, tercih edilebilir. Kesinlikle seçilmemesi gereken renkler arasında, bahsi geçen renklerin açık tonları bulunmaktadır. Açık tonlarla makyaj yapılması, zaten açık renk olan sarışın ten ve yeşil gözü belirginleştirmekten uzaklaştırır.

Kızıl ten rengine sahip ve yeşil gözlü olan kişilerde ise bu durum bir istisnadır. Nitekim bu özellikteki kadınlara, her çeşit göz makyajı tavsiye edilir. Zira kızıl ten rengi ve muhtemelen kızıl saç rengi değiştirilmediği takdirde dikkat çekiciliği sağlar.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir