Binance

Yağ Yakıcı Kilo Verdiren Diyet Kahve Tarifi

Yağ Yakıcı Kilo Verdiren Diyet Kahve Tarifi
Yağ Yakıcı Kilo Verdiren Diyet Kahve Tarifi

Yağ Yakıcı Kilo Verdiren Diyet Kahve Tarifi

Yağ Yakıcı Kilo Verdiren Diyet Kahve Tarifinde Kullanılacak Malzemeler:

1 su bardağı süt (yağsız ya da yağı azaltılmış)
1 adet çubuk tarçın
1 tatlı kaşığı gold ya da klasik kahve

Yağ Yakıcı Kilo Verdiren Diyet Kahve Tarifinin Yapılışı:

Süt cezveye koyulur içine tarçın atarak süt kaynatılır. Beraber kaynamasının faydası çubuk tarçının özlerinin süte iyice geçmesini sağlamaktır. Ardından içine bir tatlı kaşığı kahve de eklenerek içime hazır hale getirilir.

Sütün Kilo Vermede Etkisi:

İçeriğinde bulunan vitamin, kalsiyum, mineral maddeleri ile vücudumuza sağladığı hastalıklara karşı direncin yanı sıra kemikleri güçlendirmesi doğal olarak ergenlik döneminde boy uzatma etkisi de yadsınamaz. Süt özellikle göbek yağlarından kurtulmak isteyenler için bulunmaz bir hazine. Yapılan araştırmalara göre süt, içeriğindeki kalsiyum sayesinde günde iki bardak ile ayda 2-4 kilo arasında kilo verebilir.

Tarçının Kilo Vermede Etkisi:

İnsanların diyet yaparken karşılaştıkları en büyük sorun kan şekerinin düşmesi ve bitmek bilmeyen tatlı isteğidir. Diyet yaparken yaşanan bu gibi sıkıntılardan kurtulmak için en iyi yardımcı tarçın olacaktır. Tarçının içeriğinde bulunan maddeler vücuttaki şeker dengesini sağlayarak, anlık şeker düşmesinin yani şeker ihtiyacının önüne geçer. Yağ yakımı haricinde yağ oluşumunu da engeller.

Kahvenin Kilo Vermede Etkisi:

Yapılan araştırmalarda kahvenin metabolizmayı hızlandırıcı etkisi keşfedilmiştir. Fakat diyet yapanların en büyük hatası içine bir takım katkı maddeleri konulmuş kahveleri tüketmeleridir.

Kahvenin tek başına yok denecek kadar az olan kalori değerini, içine şeker ya da krema katarak çok kalorili bir içeceğe dönüştürerek kullanılması elbette kilo verdirmek yerine kilo aldırır.

Ayrıca kahvenin idrar söktürücü etkisiyle de vücutta biriken ödemden kurtulmak mümkün. Eğer “Kilo vermek istiyorum ve kahveden de vazgeçemiyorum” diyenler varsa yağ yakıcı kilo verdiren diyet kahve tarifi ile sağlıklı olarak kilo vermenin keyfini çıkarabilir.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir