Binance

Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Akıllı telefon modelleri arasından Xiaomi’nin şubat ayı içerisinde çıkarmayı planladığı Xiaomi Redmi Note 5 Pro modelini incelemek üzere sizler için seçtik.

181 gram ağırlığa sahip olan Redmi Note 5 Pro akıllı telefon modeli IPS LCD dokunmatik ekrana sahip olduğunu ve bununla birlikte Android 7.1.2 Nougat işletim sistemi ile piyasaya sürüleceğini hemen belirtelim.

Xiaomi Redmi Note 5 Pro akıllı telefon modelinin Octa Core 1,8 Ghz Kryo 260 işlemci ve Adreno 509 grafik işlemci ile piyasaya sürüleceğini görüyoruz.

256 GB’a kadar artırılabilir hafıza desteği sunan Redmi Note ile 5 Pro 64 GB ve 32 GB’lık iki farklı dahili hafızaya sahip şekilde karşılaşıyoruz.

Ayırca Redmi Note 5 Pro’nun 3 GB, 4 GB ve 6 GB RAM’e sahip olmak üzere üç şekilde piyasaya sürüldüğünü söyleyebiliriz.

Tüm bu teknik özelliklerinin yanı sıra Xiaomi Redmi Note 5 Pro’nun iki adet 12 MP çözünürlüğe sahip arka kamerası ve bir adet 20 MP çözünürlüğe sahip ön kamerası ile geldiğini görüyoruz.

Ki bu yüzden Xiamo Redmi Note 5 Pro’nun selfie için gayet güzel bir akıllı telefon modeli olduğunu düşünüyorum.

Batarya kapasitesine baktığımızda Xiaomi Redmi Note 5 Pro’nun 4000 mAh’lik bataryası ile gayet tatmin edici olduğunu anlıyoruz.

Siyah, altın rengi ve mavi olmak üzere üç renkte satışa sunulan bu modelin satış fiyatının yurtdışında 200 Euro olarak belirlendiğini söyleyebiliriz.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir