Binance

Xiaomi Redmi Note 5 Fiyatı ve Özellikleri

Xiaomi Redmi Note 5 Fiyatı ve Özellikleri
Xiaomi Redmi Note 5 Fiyatı ve Özellikleri

Pro modelinin bir alt modeli olarak kullanıcıların hizmetine sunulan Xiaomi Redmi Note 5 modelinde bulunan özellikleri siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz. özellikle fiyat performans telefonları arasında oldukça dikkat çeken modelleri üretme başarısı gösteren Xiaomi firmasının Xiaomi Redmi Note 5 modeli de oldukça başarılı özellikleri ile öne çıkmaktadır.

Xiaomi Redmi Note 5 ekran özellikleri

Ekran boyutu olarak kullanıcıların karşısına 5.99 inç ile çıkan firmanın ekran çözünürlüğünde ise 2160 x 1080 piksel FHD ekran çözünürlüğü sunduğunu belirtmek istiyoruz. 403 Ekran piksel yoğunluğu bulunan telefonun, ekran gövde oranı ise 77.43%’dür.

Xiaomi Redmi Note 5 batarya özellikleri

Firmanın batarya konusunda oldukça yüksek kullanım ömrü sunan 4000 mAh batarya kapasitesi sunması telefonun en dikkat çeken özellikleri arasında yer alıyor. Bekleme süresi olarak ise 408 saatlik bekleme süresi bulunan bu telefonun batarya kapasitesi ile 15 saat video izleme süresi bulunmaktadır. Müzik dinleme de ise 165 saat aralıksız müzik dinleyebilirsiniz.

Xiaomi Redmi Note 5 kamera özellikleri

Arka kamerasında Pro modelinin aksine tek arka kamera ile çıkan Xiaomi Redmi Note 5 modelinin 12 MP çözünürlüğe sahip olan bir kamerası bulunmaktadır. Xiaomi Redmi Note 5 modelinde ön kamera ise Pro modelinin aksine oldukça düşük ve sadece 5 MP çözünürlük ile karşımıza çıkmaktadır.

Xiaomi Redmi Note 5 temel donanım özellikleri

Snapdragon 625 Chipset ile karşımıza çıkan Xiaomi Redmi Note 5 modelinin 8 çekirdekli işlemcisi ve Adreno 506 grafik işlemcisi bulunmaktadır. Antutu testinde yapılan kontrollerden sonra telefonun aldığı puan ise 76.100 ile oldukça tatmin edici. RAM kapasitesinde Xiaomi Redmi Note 5 modelinin 3 GB RAM kapasitesi bulunurken dahili depolama alanında ise 32 GB kapasiteye sahip bir alan bulunmaktadır. SD kart desteği de bulunan telefonun kapasitesi 126 GB’a kadar çıkmaktadır.

Xiaomi Redmi Note 5 fiyatı ne ve ne zaman çıkacağı?

Telefonun 2018 yılının Nisan ayı gibi mağazalarda yerini alması bekleniyor. Android işletim sistemine sahip olan bu telefonda yüklü gelecek olan işletim sistemi versiyonunun Android 7.1.2 olduğunu da belirtmek istiyoruz. Fiyat olarak ülkemizde 2 Bin TL civarında bir satış rakamı ile karşımıza gelmesi bekleniyor.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir