Binance

WP-Optimize İle Sitenizi Hızlandırın

WP-Optimize İle Sitenizi Hızlandırın
WP-Optimize İle Sitenizi Hızlandırın

WP-Optimize İle Sitenizi Hızlandırın

WordPress alt yapısı ile oluşturduğumuz sitelerimize geniş eklenti seçeneklerinden yararlanarak pek çok eklenti kurarız. Ancak işimize yaramayan, eskiyen ya da yeni bir yöntem bulduğumuz için işimize yaramayan eklentileri sileriz. Fakat çoğu kez, o eklentiye ait veritabanları silinmez.

Zamanla kurulup kaldırılan eklentilerin tabloları birikmeye başlar ve gün geçtikçe siteler yavaşlamaya başlar. Bununla birlikte hızlanma için, içerik revizyonları ve otomatik olarak kaydedilen taslaklar gibi WordPress özellikleri genel veritabanına daha fazla ağırlık katmakta ve kaldırılması gerekmektedir.

Post revizyonlar için, post revizyon sayısını sınırlamanıza izin verecek eklentiler var , ancak yoğun bir blog çalıştırmıyorsanız, post revizyonlarını sınırlamak yerine blogunuzu ayda bir temizleyebilirsiniz.

Bu işlemleri yapmak için WP-Optimize WordPress eklentisini indirin ve yükleyin. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra, WordPress gösterge tablonuzun sol çubuğunda WP-Optimize ayarlarını tıklayın.

Bu eklentide en çok sevdiğim, en çok hızlandıracak özellik ise şu. Tüm post revizyonlarını temizle: Postayı kaydettiğinizde , WordPress eski postanın revizyonunu varsayılan olarak tutar; böylece daha eski bir kaydedilmiş versiyona istediğiniz zaman geri yükleyebilirsiniz.

Bir postayı 100 kez düzenlediyseniz ve kaydederseniz, aynı postanın 100 kopyasını veritabanınızda oluşturdunuz demektir.

Bu, WordPress’in kullanışlı bir özelliğidir, ancak uzun bir süre boyunca WordPress veritabanınız hacimli hale gelir. Veritabanınızdan bir süre sonra tüm yayın revizyonlarını silmek iyi bir fikirdir.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir