Binance

WordPress Etiketleri Eklerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

WordPress Etiketleri Eklerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
WordPress Etiketleri Eklerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

WordPress Etiketleri Eklerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir WordPress blog yapısının düzenlenmesi hakkında konuşurken, etiketler ve kategoriler önemli bir rol oynamaktadır. İçerikleri sınıflandırırken kategoriler ve etiketler önemli rol oynamaktadır.

Her zaman yalnızca 1 kategori / yazı kullanmayı, ancak birden çok etiketi / yayını kullanmayı öneriyorum. En yaygın hatalardan biri insanların bir postta gereksiz etiketler kullanmaktır.

Etiketler, blogunuzda ilgili içeriği bulmada yardımcı olur ve hemen çıkma oranını azaltmada yardımcı olur. Ancak insanlar, tek bir yayında 10-15 etiket (yani spam etiketleme) kullanma alışkanlığına sahiptir. Bu son derece zararlıdır.

Bu noktada bir şeyin üstünü çizmek istiyorum. Benim önerim uzun vadede tekrar kullanabileceğiniz etiketleri kullanmaktır.

Diyelim ki WordPress ile ilgili bir yazı dizisi yazıyorum. Öncelikle bu yazıları tek bir kategori altına koyacağım: WordPress. Etiket eklerken ise, “WP öğreticiler, WordPress optimizasyon, WordPress etiketleme” gibi etiketler ekleyeceğim.

Bu etiketleri gelecekteki yayınlarda tekrar kullanacağım ve okuyucular alakalı içeriği bulmak için onları ilgilendiren bir etikete tıklayabilsinler.

Etiketleri temizlemek için WP Admin panelinde etiketler bölümüne gelip 1 yazı olan etiketleri, alakasız etiketleri kaldırmanız faydalı olacaktır.

Etiketleri temizleme işleminin tamamı biraz zaman alabilir, ancak WordPress blogunuzu temiz ve optimize edilmiş olarak tutmayı planlıyorsanız, bu çok yararlıdır.

Peki siz, WordPress etiketlerini nasıl yönetiyorsunuz ve bunları nasıl temiz ve optimize edilmiş halde tutuyorsunuz? Bizimle paylaşmak isterseniz alttaki yorum kısmına belirtebilirsiniz.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir