Binance

WordPress Blogları İçin Temel Eklentiler

WordPress Blogları İçin Temel Eklentiler
WordPress Blogları İçin Temel Eklentiler

WordPress Blogları İçin Temel Eklentiler

Yeni bir WordPress bloguna çok kolay başlayabilir ve her şeyi kendiniz anlamaya çalışabilirsiniz. Veya, bu kullanışlı eklenti listesini yeni yüklemeniz için kullanabilir, üzerinde çalışmaya başlayabilirsiniz.

Jetpack

WordPress’in başka bir resmi eklentisidir. Site istatistikleri, Düzeltme, BuddyPress, Abonelikler gibi pek çok eklentiyi beraberinde getirir.

WP Super Cache

WordPress için en iyi önbellek eklentilerinden biridir. Eklentinin faydaları şöyle sıralanabilir: G-Zip sıkıştırma, Site önbellek alma, Daha hızlı yükleme için dosyaları önceden yükleme, sunucu yükü azaltma.

Contact Form 7

İletişim formudur. Jetpack eklentisini kullanıyorsanız, bu eklentiyi kullanmanız gerekmez. Jetpack kullanarak bir iletişim formu ekleyebilirsiniz.

Google XML Site Maps

Site haritası gönderme, Google’ın tüm sayfalarınızı bulmasına izin vermenin önemli bir parçasıdır. Aslında blogunuzu kurduktan hemen sonra bunu yapmanız çok önemlidir. Bu eklenti, yeni bir yayın yayınladığınızda otomatik olarak güncellenir ve tüm büyük arama motorlarına bildirir.

Yoast SEO

Bu eklenti, yararlı olmayan sayfalarınızı noindex yapmanıza izin verir. Ayrıca, Google XML Site Haritalarına alternatif olarak da kullanılabilir.

ManageWP

WordPress veritabanınızın ücretsiz yedeklenmesini de içeren çeşitli görevleri yapmanızı sağlayan popüler bir hizmettir.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir