Binance

Windows 10 Yerel Hesap Açma ve Kapama

Windows 10’da Yeni Yerel Hesap Nasıl Açılır ?     

Windows dünya genelinde en çok kullanılan işletim sistemidir. Microsoft hesabınız ile giriş yaptığınız bilgisayarınızda gizlilik istemekte haklısınız. Başkaları sizin bilgisayarınızı açtığı zaman bilgileriniz veya dosyalarınız başkaları tarafından görülmesini sağlamak isteyebilirsiniz. Microsoft 10da kullandığınız hesap dışında başka hesap açmak mümkün. Bunun için Microsoft’un yapmış olduğu yerel hesap bölümünden başka bir hesap daha alıp sizden başkası bilgisayarınızı açtığı zaman bu hesapla giriş yapabilirler. Sizin de gizliliğiniz korunmuş olur.

 

Yerel Hesap Nedir?

 

Windows sisteminin windows 8 ile ortaya çıkmış Microsoft hesaplarına ek olarak yerel hesap açmamıza olanak sağlamıştır. Bu sayede sizden başkası bilgisayarınızdaki özel dosyalarınıza erişim sağlayamaz. En önemli avantajlarından biri ise yönetici yetkilerini

ayarlayabiliyoruz. Bilgisayarınızın önemli ayarlarına erişmelerini engellemekte mümkündür. Yerel hesap nasıl açılır;

 

Yerel Hesap Nasıl Oluşturulur?

 

Öncelikle bilgisayarımızın ayarlar kısmına girmemiz gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra ayarlar kısmından yerel hesaplar bölümüne giriyoruz. Önümüze gelen pencerede Aile ve diğer kullanıcılara tıklıyoruz. Daha sonra Bu bilgisayara başka biri ekle kısmına tıklıyoruz. Karşımıza çıkan pencerede bu kişi nasıl oturum açacak şeklinde bir soru gelecek yerel hesap oluşturacağımız için eklemek istediğimiz kişinin e-posta adresi yok seçeneğine basıyoruz. Karşımıza gelen pencerede e-posta adresi yazmamız gereken bölüm olacaktır. Bu kısımda ise Microsoft hesabı olmayan biri ekle seçeneğine tıklıyoruz.

 

Önümüze gelen pencerede ilgili alanları doğru ve eksiksiz bir biçimde dolduruyoruz ve ileri kısmına tıklıyoruz. Önümüzde açılan pencerede hesaplarımız belirecektir. Açtığımız hesabı kaldırmak istersek hesabın üzerine tıklayıp sil dememiz yeterli olacaktır. Zaten hesaplar kısmı önümüze geldiyse işlemimiz başarıyla tamamlanmıştır. Açtığımız yerel hesabımıza geçiş yapmak istersek başlat menüsünü açıyoruz. Üst kısımda resmimiz gözüken resmimize basıyoruz. Açılan ekranda oluşturduğumuz hesaba geçiş yaparak işlemimizi tamamlıyoruz.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir