Binance

Windows 10 Kilit Ekranı Görüntüsü Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Windows 10 Kilit Ekranı Görüntüsü Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?
Windows 10 Kilit Ekranı Görüntüsü Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Windows 10 Kilit Ekranı Görüntüsü Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Microsoft’un en son çıkardığı işletim sistemi olan Windows 10 kullanıcılarına eşsiz bir deneyim sağlıyor. İnternette daha kaliteli zaman geçirmenize yardımcı oluyor.

İnternette vakit geçirirken aynı zamanda Windows Defender özelliğiyle bilgisayarınızı koruma altında tutuyor.

İçerisinde yer alan Windows mağazasından ihtiyacınıza uygun programları ya da sevdiğiniz oyunları ister ücretsiz ister ücretli olsun bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Diğer Windows sürümlerine oranla daha fazla cihaz kapasitesine sahip ve başlangıç ekranı daha modern bir görünüm sergiliyor.

Windows 7 kullanmaya alışkın olanlar için daha kolay ve pratik kullanıma uygun şekilde üretilmiş.

Windows 7 ve Windows 8’in bazı özellikleri harmanlanarak son sürüm içerisine adapte edilmiştir.

Kilit Ekranı Görüntüsü Değiştirme Aşamaları

Windows 10’da kilit ekranı görüntüsünü değiştirme işlemini gerçekleştirmek çok basittir. Kilit ekranı görüntüsü değiştirmek için bilgisayar hakkında her şeyi bilmenize gerek yok.

Bilgisayarınızın açma kapama tuşuna basarak bilgisayarınızı açın ve sol alt köşede yer alan başlangıç menüsüne tıklayın, isterseniz de klavyenizdeki pencere tuşuna basın.

Buradan ayarlar çubuğuna basın. Karşınızda bir pencere açılacak. Bu pencere içerisinde Kişiselleştirme yazısına tıklayın.

Yeni bir pencereyle karşılaşacaksınız. Açılan pencerenin sol tarafında bulunan kilit ekranı yazısını bulun ve tıklayın.

Aynı pencerenin sağ tarafında ise kilit ekranı değiştirme bölümü gelecek. Bu alanda size gösterilen fotoğraflar arasından seçim yapabilir ya da internetten kendi zevkinize uygun gördüğünüz bir fotoğrafı indirmişseniz, alttaki göz at butonuna tıklayarak istediğiniz resmi seçebilirsiniz.

Böylece kilit ekranı değiştirme işleminiz tamamlanmış olur.

Eğer en başta tıkladığımız başlangıç menüsü işaretini bulamıyorsanız masa üstünde fareye sağ tıklayın ve kişiselleştir yazısını bularak da kilit ekranı değiştirme alanına da ulaşabilirsiniz.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir