Binance

Whatsapp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?
Whatsapp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

Whatsapp uzun süredir akıllı telefonlar üzerinden haberleşme ve iletişimin kolay bir şekilde yapılabilmesi için kendisini sürekli olarak geliştiren ve yeni güncellemeler yaparak daha verimli bir kullanım sunmaya çalışan ve kolay, rahat bir ara yüzü sunarak işlerin kolaylıkla yapılmasını sağlayan önemli bir iletişim ağı haline geliyor.

Bu da Whatsapp’ın insanlarda telefonuna ilk yükleme gereği duyduğu bir program halini almasını sağlıyor.

Sürekli konuşmaların yapıldığı bu programın bilgisayar karşısında iken ya da sürekli bilgisayarda işi olan insanlar tarafından erişimin kolay olması için akla “Whatsapp bilgisayarda nasıl kullanılır” gibi bir soru geliyor.

Whatsapp’ı Bilgisayarda Kullanmak İçin İlk Yöntem:

Whatsapp bilgisayarda kullanılabilmesi için sunduğu kendi web sitesi sayesinde güvenli bir şekilde Whatsapp’ın bilgisayarda kullanılmasını sağlıyor.

Bunu yapmak için web.whatsapp.com sitesine girerek çıkan sayfadaki QR kodu telefonunuzda yüklü olması gereken son sürüm Whatsapp’ın profil ayarlarının yapıldığı bölümden Whatsapp Web butonuna tıklayıp bilgisayarın ekranındaki QR kodu okutmak yeterli oluyor.

Whatsapp bilgisayarda açılınca kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Whatsapp’ı Bilgisayarda Kullanmak İçin Yapılması Gereken İkinci Yöntem:

Bilgisayarda Whatsapp kullanmak için bir diğer yöntemde kullanılan programımız ise Bluestacks programı oluyor.

Bu programın kolay bir kurulumu vardır. Programı kurduktan sonra önünüze akıllı telefon veya tabletlerin görünümüne benzeyen bir görüntü geliyor.

Sizden istenilen ayarlar yapıldıktan sonra mağazaya girerek Whatsapp programını aratmanız ve Whatsapp programını indirmeniz gerekiyor, indirme işlemi bittikten sonra ise programı başlatarak önce telefon numaranızı girerek ardından size yollayacakları mesaj ya da aramada gönderilen kod istenilen yere yazılıyor ve onaylanıyor.

Onaylama işlemi geçildikten sonra gerekli bilgileriniz doldurarak Whatsapp programını kullanmaya başlayabilir ve sürekli açık tutabilirsiniz.

Bluestacks programının diğer yöntemlerden avantajlı olan yönü ise bilgisayar açık olduğu sürece sekmeyi kapatsanız bile bildirim almaya devam edilebiliyor.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir