Binance

Web Sitesi Editörlüğü Yaparak Kazanç Sağlamak

Web Sitesi Editörlüğü Yaparak Kazanç Sağlamak
Web Sitesi Editörlüğü Yaparak Kazanç Sağlamak

Web Sitesi Editörlüğü Yaparak Kazanç Sağlamak

Günümüzde bir kişinin birden fazla site açtığını hepimiz görmekteyiz. Bazen bunlara yetişebilirken bazen açtığı siteler arasında kaybolanlarda vardır.

İşte bu gibi durumlarda Web Sitesi Editörleri büyük bir kazanç sağlayabilmektedir. Günde birkaç saat bir web sayfasına ayırarak birkaç yazı giren, birkaç yorum bırakan, birkaç düzenleme yapan editörler haftalık ya da aylık ödemeler almakta ve bu şekilde internetten para kazancı elde edebilmektedirler.

Yakın dönemde birçok web sayfasının bu şekilde çalışmalara başlaması ise kuvvetle muhtemeldir. Çünkü çıkması planlanan yeni yasa ile Kes Kopyala Yapıştır dönemi web sayfaları arasında sona erecek.

Birileri sizin içeriğinizi alırsa o sitenin kapanmasına kadar gidilebilecek. Bu noktada Özgün İçerik ve bunu üretecek editör sıkıntısı başlayacak.

Büyük web sayfaları günümüzde maaşlı editör çalıştırmakta. Küçük siteler ise genelde birkaç yazılık veya haftalık editör alımları yapmakta sonra belli bir dönem ara vererek tekrar başlamaktadırlar. Yani büyüklü küçüklü web sayfaları için editör ihtiyacı doğmaktadır.

Genellikle editör olabilmek için zaman kavramını algılamalı, belirli bir düzene sahip olmalı ve kalemi güçlü olmanız gerekecektir.

Çünkü web sitesi sahipleri sizden düzenli bir site kontrolü isteyecek, özgün makale yada yorum takip edecek, sayfayı devamlı gözetim altında tutmamızı isteyecektir. Bu gibi durumlarda başarısız olmanız sizi ve yaptığınız işin kalitesini iyi yönde etkilemeyecektir.

Birçok kişi düşük ücretler ile aynı anda 4-5 web sayfasının editörlüğü yapabilmektedir. Bu sayede haftalık olarak 200 – 300 TL gibi bir kazanç elde etmektedirler.

Yazarlık yeteneğinizle ek gelir elde edebileceğiniz diğer konularımız:

Blog Yazarak Para Kazanmak

Evde Yazı Yazarak Para Kazanmak

Freelance Editör Olmak

Yazı Yazarak Para Kazanmak

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir