Binance

Viop’da Hangi Araçlar Tercih Edilir?

Viop'da Hangi Araçlar Tercih Edilir?
Viop’da Hangi Araçlar Tercih Edilir?

Viop’da Hangi Araçlar Tercih Edilir?

Vadeli işlemler opsiyon borsası olarak da bilinen Viop, Borsa İstanbul güvencesi ile yatırımcılarına hizmet sunmaktadır.

Bu piyasa, her ne kadar forex ve borsa ile karıştırılsa da, aralarında çok derin bir fark bulunmaktadır.

Kişilerin vade sürelerine göre birbirinden farklı olacağını anlaması gereken bu üç piyasada, akılları karıştıran tek durum viop yatırım araçları ile diğer piyasadakilerin aynı olmasıdır.

Çünkü, viop piyasasında da endeks, döviz, emtia,kıymetli maden ve hisse senetleri ile işlem yapılabilmektedir.

Şuan hem döviz hem de değerli maden piyasalarında ciddi bir dalgalanma olduğundan dolayı, hem bireysel yatırımcılar hem de yüksek bütçesi olan bireyler, doğrudan viop hakkında araştırma yapmaya başlamıştır.

Gerçek hayattaki işlemlere yakın bir piyasa olsa da vade süresi söz konusu olduğunda çelişkiye düşen yatırımcılar, viop yatırım araçlarından hangilerine yönelmesi gerektiğini merak ertmektedir.

Yaptığımız araştırmalara göre şuan en çok tercih edilen yatırım araçları şu şekildedir.

Döviz Piyasaları

Döviz piyasalarının tercih edilme nedenleri arasında, TL’nin değer kaybının ilerleyen dönemlerde normal seviyelere döneceği beklentisi vardır. Parite işlemlerine göre alım ve satımı yapılacak işlemler, yatırımcılar tarafından fazlaca tercih edilmektedir.

Hisse Senedi Piyasası

Viop yatırımcılarının tercih ettiği bir diğer piyasa da hisse senetlerinden oluşmaktadır. Oldukça çeşitli firma bulunan bu alanda, yatırımcılar piyasa araştırması yaptıktan sonra uzun vadeli ve yüksek kazançlı olarak hisse senedi almaktadır.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir