Binance

VİOP’da Hangi Sözleşmeler İşlem Görür?

VİOP’da Hangi Sözleşmeler İşlem Görür?
VİOP’da Hangi Sözleşmeler İşlem Görür?

VİOP’da Hangi Sözleşmeler İşlem Görür?

VİOP’da halihazırda dört farklı sözleşme vardır. Sözleşme sayısı teorik olarak çok görünse de trading açısından aslında işlem yapılabilir üç sözleşme vardır. Kalın harflerle belirtilen ve açıklamaları verilmiş bu sözleşmelerin dışındaki sözleşmelerinde kullanılabilir olmasını umut içerisinde beklemekteyiz. Sözleşmeler şu şekildedir;

IMKB30 Vadeli İşlem Sözleşmesi

IMKB içerisinde yer alan en büyük 30 şirketin oluşturduğu endeks sözleşmesidir. Derinlik, teknik analiz uygulanabilirliği ve stabilizasyon açısından yeterlidir. Endeks olduğu için fiyatının suni olarak yönlendirildiğine dair henüz ciddi bir gelişme görmedim. Gün içi işlemlerin dahi yapılabileceği derinliktedir. Büyük ve küçük katılımcıları ile belirli bir olgunlu seviyesine gelmiş bir piyasa olarak görünmektedir.

IMKB100 Vadeli İşlem Sözleşmesi

USD Vadeli İşlem Sözleşmesi

Döviz işlemlerinizde kullanabileceğiniz diğer bir kullanılabilir piyasadır. Belki gün içi işlemleri yapmakta bir miktar sıkıntı yaşanabilir.

EURO Vadeli İşlem Sözleşmesi

Diğer bir döviz piyasası olarak kullanabilecek bir alternatiftir. Piyasa özelliği ile USD sözleşmeleri ile benzeri gelişmişlik seviyesindedir.

EURO/USD Çapraz Kur Vadeli İşlem Sözleşmesi

Emtia Sözleşmeleri

* Altın Vadeli İşlem Sözleşmesi
* Buğday Vadeli İşlem Sözleşmesi
* Pamuk Vadeli İşlem Sözleşmesi

Faiz Sözleşmeleri

Gösterge DİBS Vadeli İşlem Sözleşmesi

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir