Binance

Viop Vade Süreleri

Viop Vade Süreleri
Viop Vade Süreleri

Viop Vade Süreleri

Dijital yatırım platformları arasında olan ve uzun vadede yatırım yapmak isteyenlerin tercih ettiği Viop, reel piyasalarda geçerli olan tüm yatırım araçlarından işlem yapılmasına izin vermektedir.

Fakat burada yapılacak olan yatırımlarda aynı güç içerisinde farklı fiyatlardan alım satım yapılması değil, daha ileri bir tarih için satış işlemi söz konusudur.

Belirli vadelere göre satın aldığınız yatırım araçlarını, vade süresi geldiğinde satacak ve o zaman geçerli olan fiyatlara göre işlem yapabileceksiniz.

Viop vade sürelerine baktığımız zaman, her yatırım aracına göre farklılık göstermektedir. Fakat, geneli olarak ele aldığımızda, işlem yapılan tarihin, son ayı vade süresi olacaktır.

Örneğin; Şubat’ın ilk günü yaptığınız bir alım işlemi için vadenin dolacağı zaman Şubat ayının son günü olacaktır.

Yatırımcının faydalanacağı viop vade süreleri zaman zaman uzatılabilmektedir. Buna örnek verecek olursak da, Borsa İstanbul’un ilerleyen dönemlerde değer kazanacağını düşünen kişileri örnek gösterebiliriz.

Bu işlem için vade süreleri altı aya kadar uzayabilecektir. Vade süresi kısa olan yatırım araçlarını kişiler satış işleminin ardından tekrar alarak bozdurma işlemi de yapabilmektedir.

Eğer almış olduğunuz yatırım aracını vadesinden önce bozdurmak durumunda kalırsanız, vade sonunda belirtilen ya da alış sırasında faydalandığınız fiyat geçerli olmayacaktır.

Bu işlem için viop firması her gün bir uzlaşma fiyatı belirleyecektir. Vadesinden önceki satış işlemlerinde de uzlaşma fiyatı üzerinden satış işlemi yapılıp hesabınıza yansıtılacaktır.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir