Binance

Tutkara Sanatıyla Tablolar Yaparak Para Kazanmak

Tutkara Sanatıyla Tablolar Yaparak Para Kazanmak
Tutkara Sanatıyla Tablolar Yaparak Para Kazanmak

Tutkara Sanatıyla Tablolar Yaparak Para Kazanmak

Tutkara sanatını birçok insan bilmez, bu sanatla yapılan resim ve tablolar büyük bir ilgiye sahiptir.

Sizde evinizde ya da iş yerinizde Tutkara sanatıyla tablolar yaparak para kazanmak için Tutkara sanatı hakkında çok iyi bir bilgiye sahip olmanız gerekiyor.

Bu gibi konular hafife alınmaz, çünkü el sanatları en büyük ilgiyi ve en büyük emektarı hak etmektedir.

Tutkara sanatı ilk olarak Bitlis’te meydana çıkmıştır. Bu sanatı Bitlis halkına tanıtabilmek için birbirinden farklı projeler üretip insanlarla tanıştırmaktır. Bu sanatı öğrenmek isteyenler kurs verilen yerlere giderek öğrenmeye ve bilgi almaya çalışmaktadır.

Tutkara Sanatının Yapımı

Öncelikle yapmak istediğiniz resim ve ya tabloya karar verilmeli, ardından da yapılacak olan Tutkara işine başlanmalıdır. Tutkara sanatı, tutkalın ve ziftin buluşmasıyla meydana gelmektedir.

Yani size de malzeme olarak küp halinde bir adet tutkal ve kullanacağınız kadar da zift bulmanız gerekiyor. Bu malzemeleri elde ettikten sonra Tutkara sanatını tablolarınıza yapmaya başlayabilirsiniz.

Yapmak istediğiniz tablonun içeriğini siz belirliyorsunuz. Bu sanata başlamadan önce çizgilerle şekil çiziyorsunuz, çizdiğiniz şekiller bittikten sonra tutkal yardımıyla çizgiler arasında oluşan boşlukları dolduruyorsunuz.

Tutkalı sürdükten sonra bir süre kurumasını bekliyorsunuz. Tutkal kuruduktan sonra ortaya çıkan çizgilere son olarak zift uygulayarak yaptığınız tablonun meydana çıkmasını sağlamış olursunuz. Tutkara sanatı duyulunca zor, yapılınca ise kolay bir uygulama olduğunu görebilirsiniz.

Tutkara Sanatının Satışı

Yaptığınız tabloları satmak için hediyelik eşyalar satan dükkanlara danışabilirsiniz. Bu konuda satış yapan mekanların fikirlerinden faydalanabilirsiniz.

Satış yapmak istediğiniz yerlerde, satış yapmadan önce karşı tarafa ürünlerinizi beğenmesi için yaptığınız ürünleri tanıtmanız gerekiyor. Bunun sayesinde hem güven kazanmış olursunuz.

Ekstradan başka mekanlara da ürünlerinizi tanıtıp satış yapabilirsiniz bu satış için gittiğiniz mekanlara ürünlerinizi toptan satamıyorsanız elinizde kalmaması için tek tek olarak da satış yapabilirsiniz.

Bu arada size anlatmak istenilen konu, her nerede olursanız olun oturduğunuz yerden para kazanabileceğinizi hatırlatmaktır.

Bu gibi konularda evinizde oturarak gelir elde edebilirsiniz. Ek iş olarak kazanç sağlarsınız. Tutkara sanatı bir el emeğidir.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir