Binance

Turşunun Sağlık İçin Önemi Nedir?

Turşunun Sağlık İçin Önemi Nedir?
Turşunun Sağlık İçin Önemi Nedir?

Turşunun Sağlık İçin Önemi Nedir?

Turşunun sağlığa yarar ya da zararı yapıldığı malzemeye göre değişmektedir. Turşu toplumumuzda kışa hazırlık gıdası olan bir besindir. Sağlıklı malzemeler kullanıldığında oldukça sağlığa yararlıdır.

Kornişon turşusunu ABD çok sık tüketmektedir. Günlük yemeklerde keskin tatlar arasında yer almaktadır. Turşu, içerdiği sirke, kaya tuzu, limon ve sebzeler ile tam bir lif ve yarar deposudur. Hasta olununca içilen turşu suyu da bu yöndedir.

Marketlerden alınan turşular sağlıktan çok çok uzak zehir maddelerdir. Fabrikaya giren her türlü besin sağlıktan uzaktır. Buradaki faydalı turşu tanımı, evde yapılandır. Doğal olarak evde hazırlanan turşular sağlık için bire birdir. Bu tür turşular kişinin bağışıklık sistemi epey güçlendirici etki göstermektedirler.

Turşunun Faydaları

Sağlık için doğal fermante olan her besin çok sağlıklıdır. Turşuda doğal femantasyon ile yapılan bir besindir.

Turşunun içerisinde B ve K vitaminleri çok fazladır. B ve K vitaminleri sindirim sistemimiz için gerekli olan vitaminlerdir. Ayrıca doğal fermante olduğundan içerdiği bolca mineral ve C vitamini asla bozulmamaktadır.

Turşu suyu yoğun sodyum içerdiğinden kas sağlığına çok faydalıdır. Sporcular antrenmanlardan önce bardaklarca turşu suyu içerek kas kramplarını ortadan kaldırmaktadırlar.

Turşu yapılırken ki tuz oranına dikkat edilmelidir. Rafineri tuz yerine kaya tuzu daha sağlıklı bir tercih olacaktır. Normal market tuzları son derece zararlıdır. Fakat turşu sağlıklı diye porsiyon porsiyon yiyen bireylerde kalp rahatsızlıkları ve ani kalp krizleri ortaya çıkmıştır.

Turşu ve Tuz

Turşu bol oranda tuz ve sodyum içerdiğinden fazla yenmesi zararlıdır ve kişiyi çok susatmaktadır. Her faydalı besinin fazlası zarardır.

Turşu yerinde yenildiği zaman vücuda yarar sağlamaktadır. Evde yapılan turşularda tuz oranına dikkat edilmesi, sirke oranına dikkat edilmesi önem taşımaktadır.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir