Binance

Türkiye’den İzleyebileceğiniz Yabancı Uydular Hangileridir?

Türkiye'den İzleyebileceğiniz Yabancı Uydular Hangileridir?
Türkiye’den İzleyebileceğiniz Yabancı Uydular Hangileridir?

Dil öğrenmek isteyen insanların bir kısmı, öğrenmek istedikleri dilde dizi ve film izlemenin yanında o dilde televizyon izlemeyi de tercih ederler.

Bu, senaryo dışında kalan ve nispeten daha doğal bir konuşmaya sahip olan haber kanalları veya festival yayınları anlamına gelir.

Aynı şekilde başka bir ülke vatandaşı olan insanlar da kendi ülkelerinin yayınlarını izlemek isteyebilirler.

Peki, Türkiye’de başka ülke ve bölgelerin yayınlarını izlemek için ne tür imkanlar bulunmakta? Türkiye üzerinden ne tür yabancı uydular kullanıma açık?

Avrupa Tabanlı İki Uydu Intelsat 10 ve Intelsat 906

Intelsat 10 uydusuna bağlanarak Avrupa’da yayın yapan birçok kanalı kesintisiz bir şekilde izlemek mümkün. Ancak bunun için bir televizyona ihtiyaç varken Intelsat 906 güzel bir alternatif sunuyor.

Intelsat 10 uydusunun içeriğinde bulunan yayınları internet üzerinden de izlemeye olanak sağlayan Intelsat 906, böylece televizyonu tek şans olmaktan çıkarıyor.

Türkmenistan Tabanlı NSS 12

Türkmenistan ‘da kullanılan bu uyduya Türkiye ‘den de rahatlıkla erişmek mümkün.

Sinyal ve frekans ayarlarından sonra kullanıma açılır ve kesintisiz bir şekilde televizyon izletir. Özellikle Türkmenistan vatandaşları için kullanışlıdır.

Doğu Kapsamında Express AM22

Express AM22 uydusu Japonya, Kore, Rusya gibi dünyanın doğusunda kalan ülkelerin yayınlarının çoğunu herhangi bir sıkıntı yaşamadan izlemeye olanak tanır.

Hobbit

Bu uydu kanalı Türkiye ‘de kullanılan en kapsamlı kanaldır. Arap kanallarından Avrupa kanallarına kadar geniş çaplı bir izleme ağı ile frekans sorunu çıkarmadan televizyon izleme kalitesi sunar.

Yine internet üzerinden izlenilebilir olan bu kanal televizyona bağımlı değildir.

Hepsi Bu Kadar mı?

Aslında Türkiye üzerinden bağlanılabilecek onlarca yabancı uydu kanalı mevcut. Astra, Eurobird, Arabsat ve Rascom bunlardan sadece bazıları.

Ayrı ayrı bahsedilmemesinin veya yaygın olmamasının sebebi ise bu uyduların sürekli ve kaliteli yayını sağlayamayışıdır.

Seyir esnasında cızırtılar, donmalar veya ses problemleri yaratırlar. En azından Türkiye ‘de ikamet eden bir kişinin diğer onlarca uydu kanalını izlemesi veya izlememesi hemen hemen aynı kapıya çıkacaktır.

Bu kanallar, kendi içlerinde değişmekle birlikte, hiçbir zaman kaliteli yayın sağlamayacaktır.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir