Binance

Tesettür Nedir ve Nasıl Olmalıdır?

Tesettür Nedir ve Nasıl Olmalıdır?

Tesettür nedir sorusunun cevabının bilinmesi son derece önemlidir. Çünkü tesettürün ne olduğunu bilmeden tesettürün ruhuna uygun bir giyim tercihinde bulunmak mümkün değildir. Tesettür diğer bir ifade ile İslami bir giyim biçimidir. İslami giyimin ruhuna uygun olmayan giyim tarzı esasında tam anlamıyla bir tesettür giyim olmaktan uzaklaşır ve başka bir giyim tarzı ortaya koyar.

Tesettür Giyim Nasıl Olmalı?

İslam’ın ruhuna uygun bir tesettür giyimde amaç, kadının vücut hatlarını gizleyen ve diğer giyim tarzlarına kıyasla çok daha kapalı bir giyim ortaya koyan tarz olma özelliğine sahiptir. İslami giyimin ruhuna tam anlamıyla uygun olan bir tesettür giyim tarzı yakalamak için dikkat edilmesi gereken bir kaç önemli hususun varlığı söz konusudur.

Öncelikle tesettür giyim tarzı yakalarken İslami giyimin ruhuna uymayan ve kadın vücudunun gizlenmesi gereken hatları ortaya koyan dar kesim pantolon, etek ve diğer üst giyim seçeneklerini tercih etmek yerine bol kesim ve uzun etek, tunik, ferace gibi vücudun hatlarını gizleyen giyim ürünlerini tercih etmek önemlidir. Ayrıca yine tesettür giyimin ruhuna uymayan ve aşırı dikkat çekici nitelikte süslü kıyafetleri tercih etmekten kaçınmak gerekir. Çünkü tesettür giyimde asıl olan sadeliktir.

Tesettür İncelik Ve Zarafettir

Tesettür giyim tarzı oluştururken yapılan seçimler önemlidir. Doğru ve bedene uygun giyim ürünlerini seçerek ederek, tesettür giyim tercih eden hanımlar son derece şık, sade ve bir o kadar da zarif bir giyim tarzı yakalayabilirler. Bunun için önemli olan tercih edilen ürünün tene ve bedene uygun olması ve giyilen giyim parçaları arasında uyumun yakalanmasıdır. Eğer hem İslam’ın ruhuna uygun olan hem de aynı zaman da ihtiyacınıza uygun bir giyim tarzı yakalamak istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri tesettürün gerekliliği olan vücut hatlarını kapatıcı nitelikte dökümlü ve çok dikkat çekici nitelikte olmayan sade giyim parçalarından yana tercih kullanmaktır.

Tesettür giyim tarzı ile örtüşmeyen dar kesim giyim ürünleri kesinlikle İslam’ın ruhuna uygun bir giyim tarzı ortaya koymaz. İslam’da kadının giyiminde asıl olan, vücut hatlarını kapatan dökümlü ve bol kıyafetler giymektir. Ayrıca çok dikkat çekici olmayan bir sadelikte giyim tercih etmektir. Bu gerekliliğe uyulduğu taktirde gerçek anlamda bir tesettür giyim stilini de yakalamış olursunuz.

Kaynak : https://www.modamerve.com/tesettur

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir