Binance

Tesettür Nedir?

Tesettür Nedir?

Yaşam tarzında muhafazakar bir biçimi benimseyen bayanlara özel olarak üretilen modellere tesettür giyim denilmektedir. Tesettür nedir diye değinecek olursak ise kelimenin anlamı örtünmek demektir. Tesettür giyimin içine eşarplar, şallar, pardesüler, kaplar, etekler gibi farklı kıyafet seçenekleri girmektedir. Bayanlar için oluşturulan tesettür modası erkeklere oranla daha gelişmiştir. Hem şık görünmek isteyip hem de inançları doğrultusunda yaşamak isteyen bayanlar her sene bir öncekine birbirinden güzel modellerin eklendiği tesettür modası ile trendlerin gerisinde kalmamaktadır.

Tesettür nedir sorusu kadınlar için olduğu kadar erkekler için de önemlidir. Ancak kadınlara yönelik parçaların ve ihtiyacın daha fazla olması modacıları bu alandaki eksikliği kapatmaya itmiştir.

Tesettür Modasının Başlıca Parçaları

Tesettürlü bayanların son derece modern görünmelerini sağlayan eşarplar ve şallar modanın bel kemiğini oluşturmaktadır. Çiçekli, çizgili, sade eşarp ve şal modelleri ile kombinler rahatlıkla tamamlanabilmektedir. Sıcak ayların vazgeçilmez parçası olma yolunda hızla ilerleyen kaplara ise özellikle genç hanımlar yoğun ilgi göstermekte. Ferace ve pardesüler ise geçmiş çizgilerinden çıkıp modern kalıplara bürünmektedir. Geçmişte tesettür giyimi tercih edenler için abiye kıyafetler bulmak oldukça zordu. Ancak özel dikim abiye kıyafetler ile bu açık kapatılabiliyordu.

Şimdilerde ise mağazalarda birbirinden şık abiye kıyafetler bulmak mümkün hale geldi. Günümüzde abiye kıyafetler her yaşın rahatlıkla kullanabileceği geniş bir yelpazede tesettür modasını yakından takip eden bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle yaz günleri için hazırlanmış tunikler ise bayanların daha rahat etmesini sağlamaktadır. Tesettür modası sadece kıyafette değil, aksesuarlarda da kendini göstermektedir. Rahatlıkla kullanılabilecek çantalar, kemerler ve her biri ayrı bir tazı yansıtan ayakkabılar kombinleri tamamlamak üzere bayanların beğenisine sunulmaktadır.

Tesettür Kıyafet Seçerken

Tesettür kıyafet seçerken kişinin boy ve kilo gibi fiziksel özelliklerine dikkat edilmelidir. En doğru traz ise birkaç parça denendikten sonra ortaya çıkar. Bir model sadece güzel diye alınmamalıdır. Eşarp, çanta, ayakkabı, pardesü ya da kap, birbiri ile tamamlanacak parçalar arasında renk ve desen uyumuna özen gösterilmelidir. Tesettür nedir diye araştırdıktan sonra tesettür kıyafetler edinmek isteyenleri her daim şık ve güzel olacakları modeller beklemektedir.

Kaynak : https://www.modamerve.com/

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir