Binance

Tesettür Modasında Bluzların Yeri

Tesettür Modasında Bluzların Yeri
Tesettür Modasında Bluzların Yeri

Tesettür ürünlerine olan ilgi yoğunlaşıyor. Buna bağlı olarak her sezon yepyeni tesettür bluz çeşitleri de bayanların beğenisine sunuluyor. Renkler ve modeller değişiyor, trend parçalar daha çok ön plana çıkmaya başlıyor. Tesettür modasında modern kesimli ve kullanışlı parçalar, her zaman şık olmayı sağlıyor.

ASİMETRİK KESİMLİ BLUZLAR

Bluzların kullanım şekli çok geniştir. Pantolonlarla oldukça şık kombin yaratmak için, bluzlar her zaman ilk tercih oluyor. Uzun, bol eteklerle de bluzlar rahatlıkla tercih edilebilir. Son yıllarda asimetrik kesimli bluzlar dikkat çekiyor. Modern olan bu ayrıntılar her zaman daha şık görünmeyi sağlıyor. Bluzların bir diğer ayrıntısı ise düğme ve işlemlerdir. Genel hatları ile sade olan bluzlar, çoğu zaman farklı ayrıntılar dikkat çekiyor. Asimetrik kesimli bluzların kullanımı son derece pratiktir. Özellikle her zaman şık ve modern görünmek isteyen bayanlar bluz seçenekleri arasında seçim yapabilir.

Kış ayları için bluzlar daha kalın ve koyu tonlarda. Yazlık bluzlar ise daha ince kumaştan üretiliyor. Yaz aylarında pamuk, şifon, keten gibi kumaşlar daha çok tercih ediliyor. Serin tutacak kumaşlar yaz sezonunda daima ön plandadır. Özellikle bluzların modelleri bayanların tarzları ile uyumlu olmalıdır. Klasik kesimi bluzların yanı sıra, spor ayrıntılara sahip olan bluzlar da mevcuttur.

Tesettür Modasında Bluzların Yeri
Tesettür Modasında Bluzların Yeri

BLUZ MODELLERİNDE RENK SEÇENEKLERİ

Renklerin tercih kombin oluştururken büyük rol oynuyor. Çünkü yaz sezonunda özellikle açık tonlarda bluz modelleri tercih ediliyor. Aynı zamanda desenli bluzlar oldukça revaçta. Hardal, kırmızı, bordo, pembe, haki renkleri ön plana çıkıyor. Bluz modelleri daha modern ve her yaşa hitap edecek şekilde tasarlanıyor. Bundan dolayı genç kızlar daha kendi tarzlarını rahatlıkla oluşturabiliyor.

Tesettürlü bayanlar için önemli bir diğer husus ise, kıyafetin içinde kendini rahat hissetmektir. Bu yüzden bu sezon bol ve salaş modellerde olan bluzlar da çok sevildi ve halen tercih ediliyor. Günlük hayatta bluzla yapılan kombin hem şık hem de rahat olacaktır. Bluzlar, her zaman bayanların gardırobunda bulunması gereken bir parça. Çünkü bazı bluzlar abiye ayrıntılarla bütünleştiği için özel davetlerde de gönül rahatlığı ile kombin edilebilir.

Kaynak : https://www.modamerve.com/

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir