Binance

Telefon Şebeke Sorunu Nasıl Düzeltilir ?

Tüm cihazlardaki şebeke sorununa çözüm getirmek için birçok farklı yol vardır. Uygulayabileceğiniz yollar şunlardır.

 

1- İlk olarak cihazınız kapatıp açmayı deneyiniz. Bu yöntem hemen hemen Türklerde her arızada kullanılan yöntem haline gelmiştir. Telefonumuz donar telefonu aç kapat telefondan ses gelmez aç kapat kamerası çalışmaz aç kapat yani anlayacağınız bizim vazgeçilmez çözüm yöntemi haline gelmiştir. Peki, etkisini gördünüz mü diye sorarsanız birçok kez mutlaka işe yaramış bir yöntemdir.

 

2- Sahip olduğunuz SIM kartınızı başka bir cihaza takarak çalışıp çalışmadığını denetleyiniz. Böylelikle Sorunun hattınızdan mı kaynaklı yoksa Şebeke sorunu mu olduğunu anlamış oluruz.

 

3- Cihazınıza farklı bir SIM kartı takmayı deneyiniz. Aynı şekilde bu yöntem ile de sorunun telefondan mı karttan mı olduğu anlaşılır.

 

4- Otomatik şebeke aramayı devre dışı bırakın ve operatörünüzün şebekesini elle seçiniz. Bu yöntemde bazı kez işe yaramıştır.

 

5- 3G veya 4. 5 G hizmeti etkin durumdaysa kapatmayı deneyiniz. Ülkemizde alt yapının yetersiz olduğundan Şebeke sinyalleri sürekli düşük hatta çoğu kez çekmemektedir.

 

6- Sizin hattınız ile aynı operatörü kullanan yakın çevredeki diğer kullanıcıların da aynı sorunu yaşayıp yaşamadığını öğrenin. Çünkü bazen Operatörden Kaynaklanan Sorun olabilir o yüzden sorgulama yapmakta fayda vardır.

 

7- Cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyin. (Pek tavsiye etmem çünkü cihazındaki tüm bilgiler silinecektir. Mutlaka yapmadan yedek alınız. ) Varsa yazılım güncellemesi yapınız.

 

8- Tüm bu yöntemleri denedikten sonra hâlâ cihazınızda şebeke sorunu yaşıyorsanız cihazınızı teknik servise göstermelisiniz. Çünkü artık sizin yapabileceğiniz bir şey kalmamıştır tüm işlemleri yapmış ve herhangi bir çözüme varamamışsınızdır. Bu yüzden de teknik servis ekiplerinin yapacağı incelemelerle cihazının şebeke ile ilgili sorununu düzeltme şansı varsa düzeltme yoksa parça değiştirme işlemi yaparak cihazınızı size teslim edecektir.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir