Binance

TC Kimlik No Sorgulama

TC Kimlik No Sorgulama
TC Kimlik No Sorgulama

TC Kimlik No Sorgulama

TC kimlik no sorgulama işlemi için Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen ve 11 haneden oluşan T.C. kimlik no, özel ve resmi kuruluşlarda neredeyse her işlemde kullanılmaktadır.

Bu 11 haneden oluşan rakamlar sayesinde bir kişinin bütün bilgilerine ulaşılmaktadır. Sağlık, eğitim, iş gibi her türlü sektörde bu numaralara ihtiyaç duyulmakta ve her işlem bu haneler ile yapılmaktadır.

Kısaca MERNİS denilen Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi ile oluşturulan bu kimlik numaraları, vatandaşların nüfus kayıtlarını bilgisayar ortamına aktararak merkezi nüfus veri tabanını oluşturmaktadır.

Kimlik paylaşımı sistemi aracılığı ile de Kamu Kuruluşları ile kamu hizmeti sunan kuruluşların paylaşımına açılarak kimlik bilgilerine ulaşılmaktadır.

Yabancı ve TC kimlik no sorgulama

T.C. kimlik no sorgulama işlemi için kayıtlı olduğunuz ilçe nüfus müdürlüğüne gitmenizin yanı sıra kişisel bilgilerinizi girerek T.C. kimlik numaranızı öğrenebilirsiniz. T.C. kimlik no sorgulama aşağıdaki butona tıklayara merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

Aşağıdaki butonlar aracılığı ile online sorgulamalar kısmından T.C. Kimlik No Doğrulama, Nüfusa Kayıt Yeri ve Kişi Bilgisinin yanı sıra T.C. Kimlik No Sorgulama, Yabancı Kimlik No Doğrulama ile Doğum Yılı ve İkamet İzin/Tezkere No- Çalışma İzin No’nun haricinde Yabancı Kimlik No Sorgulama ve Kişi Bilgileri İle Yabancı Kimlik No Sorgulama şeklinde önünüze çıkan şıklardan hangi işlemi yapmak istiyorsanız ona tıklamanız yeterli olacaktır.

TC Kimlik No Sorgulama için Tıklayınız!

İkamet İzin No ile Yabancı Kimlik No Sorgulama için Tıklayınız!

Kişi Bilgileri ile Yabancı Kimlik No Sorgulama için Tıklayınız!

Yabancı ve TC kimlik no doğrulama

TC kimlik no doğrulama seçeneğine tıklayarak, T.C. kimlik no sorgulama işlemini doğrulamak kaydı ile yapabilirsiniz. Önünüze çıkacak olan kişisel bilgileri sorgulama sayfasında belirtilen kısımlara T.C. kimlik no, ad, soyad, doğum yılı ve sitenin size sunduğu onay kodunu girerek T.C. kimlik numaranızı doğrulatabilirsiniz.

Sadece T.C. kimlik no sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız Nüfusa Kayıt Yeri ve Kişi Bilgisi ile T.C. kimlik No Sorgulama sayfası eşliğinde öğrenebilirsiniz.

TC Kimlik No Doğrulama için Tıklayınız!

Yabancı Kimlik No Doğrulama için Tıklayınız!

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir