Binance

TC Kimlik No ile Neler Yapılabilir?

TC Kimlik No ile Neler Yapılabilir?
TC Kimlik No ile Neler Yapılabilir?

T.C. Kimlik Numarası ile Neler Yapılabilir?

Her alanda olduğu dolandırıcılığın önüne geçmek imkansız gibi bir şey. Her gün gerek basında gerekse çevremizden dolandırcılık haberleri alıyoruz.

Her birimiz çalınan kimlik bilgilerimizle neler yapabileceğini düşünmek bile istemeyebilir. Fakat herşey eskisi kadar kolay değil.

Devlet kimlik bilgisi dolandırıcılığı ile ilgili her türlü önlemi almaya çalışıyor. Peki böyle bir durumla karşılaştığınızda sizi ne gibi süprizler bekleyebilir ve siz bu konuda neler yapabilirsiniz hakkında bilgilendirmek istiyorum.

Eğer kimlik bilgilerinizin çalındığı konusunda şüpheleriniz var ise gerekli yerlere bu konuda ki süphelerinizi dile getiren dilekçe ile başvuru yapmanız gerekmektedir.

Kimlik bilgileriniz çalındıysa Emniyet birimlerine bildirmelisiniz.

Peki çalınan kimlik bilgileri ile neler başınıza gelebilir?

Telefon hattı açılabilinir: Sahte kimlik ile kimlik bilgileriniz kullanılarak telefon hattı alınabilir ve fatura ödenmediği için sizin önünüze borç olarak gelecektir.

Bunu öğrenmek için yapmanız gereken ise E-Devlet internet adresindeki bu konu ile ilgili serviside gerekli kontrolleri yapmanız.

Banka Hesabı açılabilinir: Sadece kimlik bilgisi ile hesap açmak,kredi kartı almak o kadar değil tabiki de. Fakat bazen kredi kartı satışlarını artırmak için banka personeli verilen konatanın tamamlanması için sadece ilk hetapta sadece nüfus cuzdanı yeterli olabilir.

Bunun da önüne geçmek için çalıştığınız bankaya öncelikle arayıp bilginiz dışında işlem yapmamaları konusunda uyarmanız gerekmektedir.

Daha sonradan başınız ağrımaması için T.C. Kimlik bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın herkesin kolaylıkla ulaşabileceği yerlerde bırakmayınız.

TC Kimlik No ile diğer yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

TC Kimlik Numarasından Adres Sorgulama

TC Kimlik No Sorgulama

TC Sorgulama

TC ile SSK Sorgulama

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir