Binance

Tapu Bilgileri Sorgulama

Tapu Bilgileri Sorgulama
Tapu Bilgileri Sorgulama

Tapu Bilgileri Sorgulama

Eskiden Tapu Bilgilerimize bağlı bulunduğumuz il içerisinde bulunan Tapu Sicil Müdürlüklerine giderek ve onca saat sıra bekleyerek ancak ulaşabiliyorduk.

Şuan her şeyde olduğu gibi teknoloji harikası internetin hayatımızdaki kolaylığı ve rahatlığından faydalanabileceğiz.

Herşey bir tuşla dakikalar içerisinde elimize ulaşacak. İhtiyacımız olan sadece internet, bilgisayar yada tablet ve tabiki T.C. Kimlik kartınız. Ve adınıza PTT’den aldığınız E-Devlet şifreniz. Şimdi yapmanız gerekenleri adım adım anlatmaya çalışacağım:

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünce hazırlanmış ve bizler için daha kolay ve pratik bir yol olan bu internet üzerinden erişim için kurdukları siteden faydalanacağız.

İzlenecek yol www.turkiye.gov.tr adresini kullanarak Tapu Sicil Müdürlüğünce T.C. Kimlik numaranızla taşınmazın kayıt altına alınmış olması ile tapunuzla ilgili tüm detaylara Tapu Bilgilerini Sorgulama servisi ile ulaşabilirsiniz.

Tapu Sorgulamayı Nasıl Yapabilirim?

Tapu Bilgilerinizi Sorgulama hizmetinden faydalanmak için T.C. Kimlik bilgileriniz yada E-Devlet şifrenizle kimlik bilgilerinizi doğrulayacak şekilde sisteme giriş yapabilirsiniz.

Sisteme giriş yaptığınızda size sorulacak sorulara doğru bir  şekilde cevaplayarak devam ediniz.

Yazdıklarınızın doğruluğundan eminseniz sorgulama için aramayı başlatabilirsiniz. Bu sayede taşınmanızın yerini görebilirsiniz. Hatta uydudan çekilmiş fotografını bile ekranda görme imkanına sahipsiniz.

Tapu Bilgileri Sorgulama için tıklayınız.

Eskiden Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından sorgulanan tapu bilgileri, bugün internet sayesinde tapu dairelerindeki yoğunluğuda hafifletmiş oldu. Tapu Sorgulama işlemini kendisi internet üzerinden yapabilen vatandaş için de hem zamandan hemde sıra bekle zahmetinden kurtarmış oldu.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir