Binance

Takma Kirpik Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

“Takma kirpik”, kadınlarımızın makyaj düşkünlüğünün veya takıntısının diyelim, önemli bir aksesuar olarak gördükleri hoş ve sıcak bakışlar hedefi ile kullandıkları bir üründür. Kirpiklere sabitlenmek sureti ile kullanılan takma kirpik, kadınlarımızın %80’lik bir yüzde diliminde kullanılmaktadır. Bu %80’lik kesimin ise yaklaşık %63’ü çalışan kadın nüfus dilimindendir.

Takma kirpiğin normal kirpiklerden farkı bazı kadınlarda doğuştan Yaratıcının bir hediyesi olarak bulunan  uzun, dolgun kirpiklere bu aksesuar sayesinde tüm kullananlarının sahip olması imkânını sağlamasıdır. “Takma kirpik kullanımı” özellikle son zamanlarda çalışan kadın nüfusunun da artışı ile kadınların kendine bakma arzu ve ihtiyacı ile birlikte daha çok artışa geçmiştir. Kadınlarımızın kendine bakmaları, iş hayatında ve günlük hayatta dahi güzel görünmek istemeleri, kozmetik sektörünü canlı tutmuş, bunun yanı sıra takma kirpik satışlarını da etkilemiştir.

Sağlık açısından herhangi bir zararı bulunmayan “takma kirpik” doktorlar tarafından da kullanılabilir olarak onaylanmaktadır.

Takma Kirpik nasıl Takılır?

Paketinden yeni çıkarılan sentetik takma kirpik, önce kıvrımlandırma işleminden geçer.Göz şekline göre şekillendirildikten hemen sonra özel bir yapıştırıcı vasıtası ve cımbız ile gözün üzerine(kirpik köklerinin bulunduğu bölüme) yapıştırılır. Kullanımı oldukça basittir.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir