Binance

Steam Nedir, Steam Nasıl Kullanılır?

Steam Nedir, Steam Nasıl Kullanılır?
Steam Nedir, Steam Nasıl Kullanılır?

Steam, Valve Corporation tarafından geliştirilerek 2003 yılında piyasaya sürülen, şuanda 100 milyonu aşkın oyuncu ile etkileşim kurarak, çok oyunculu oynanış imkânı sunan ve eğlencenin hiçbir zaman sona ermeyeceği dijital platformdur.

Steam kullanabilmek için öncelikle Windows, iOS ve Linux ile uyumlu programı, store.steampowered.com sitesinden indirmeniz gerekiyor.

Üyelik ücretsizdir. Üyeliğinizi oluşturduğunuzda günlük en az 10 milyon oyuncunun aktif olduğu ve en az 2 milyon oyuncunun aktif olarak oyun oynadığı dünyaya giriş yapmış olacaksınız.

Steam Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Uygulama üzerinden steam hesabı, arkadaşlarınız ve oyunlarınızla ilgili her şeyi yönetilebilirsiniz.

Mağaza bölümünde, güncel oyun ve kampanyalar hakkında bilgi verilmekte ve oyun satın alımı buradan gerçekleşmektedir.

Kütüphane, hesabınıza tanımlı oyunların tamamını ve hangi platformlarda yüklü olduğunu görebileceğiniz bölümdür.

Topluluk, oyuncular arasında etkileşim kurulması için kurulmuş bölümdür. Bu bölüm içerisinde bulunan pazarda diğer oyuncularla alışverişte bulunabilirsiniz.

Oyunlarda kazandığınız başarılar, rozetler, istatistikler, envanterler ve katılmış olduğunuz gruplara ve size ait bilgiler, diğer oyuncular tarafından görülebilecek şekilde Steam hesabınıza kaydedilir.

Oyunlardaki adınızı ve profil fotoğrafınızı istediğiniz zaman uygulama üzerinden kişiselleştirebilirsiniz.

Steam tarafından, edindiğiniz arkadaşlarınızla iletişim kurmanız, beraber oyun oynayabilmeniz için lobi bulunmaktadır.

Lobide arkadaşlarınızın aktiflik durumunu, oyundaysa hangi oyunu oynadığını ve oyunda size yer olup olmadığını görebilmektesiniz.

Steam Üzerinden Oyun Nasıl Satın Alınır?

Uygulama üzerinden Steam hesabınızla oynaması ücretsiz oyunları kütüphanenize kaydedip, inmesinin ardından oynayabilirsiniz.

Ancak ücretli oyunları satın almanız gerekmektedir.

Milyonlarca oyuncu tarafından takip edilen Steam yaz indirimleri, Black Friday ve yılsonu indirimlerine denk gelirseniz, yüzde doksana kadar indirimli olarak oyun satın alabilirsiniz.

İndirim dönemleri haricinde, bazı oyunlar için sınırlı sayıda veya kısıtlı bir süre için ücretsiz olarak satın alma şansı oluyor.

Bir oyunu ücretli veya ücretsiz bir kere kütüphanenizdeki oyunlarınız arasına katarsanız, oyun süresiz olarak size ait oluyor.

Steam üyesi oyuncu arkadaşlarınızla beraber yeni bir oyun oynayabilmeniz ve arkadaşlarınızı mutlu edebilmek için hediye olarak oyun satın alma imkânınız da bulunuyor.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.