Binance

Sosyal Medyayı Kimler En Yoğun Kullanıyor?

Sosyal Medyayı Kimler En Yoğun Kullanıyor?
Sosyal Medyayı Kimler En Yoğun Kullanıyor?

Sosyal Medyayı Kimler En Yoğun Kullanıyor?

Çağımızın bir modası aynı zamanda gereksinimi haline gelmiş olan neredeyse dünya nüfusunun %50’lik kısmının kullandığı bir araç denilebilir sosyal medyaya.

Sosyal medya içerisinde haberleşme siteleri, paylaşım siteleri, görüntülü konuşma siteleri, bilgi ve düşünce paylaşma siteleri gibi birçok şeyi barındırır.

Eğer sosyal medyayı olması gereken gibi aşırıya kaçmadan insan sağlığını ve psikolojisini tehlikeye atmayacak seviyede kullanırsak, yani bilinçli bir kullanıcı olursak faydalı bir araç denilebilir.

Sosyal medyaya ama pervasızca aşırıya kaçarak ve insan hak ve özgürlüklerini umursamayarak kullanırsak, hem toplum huzuru hem de kendi huzurunuzu bozabilirsiniz işte o zaman sosyal medya faydalı olmaktan çıkmış sizi esir alan zamanınızı ve psikolojinizi alt üst eden bir araç haline gelir.

Dünyada Sosyal Medya Kullanım Oranları

Dünyada 7 Milyar 356 Bin Milyon küsur insan yaşamakta ve yaklaşık olarak 2016 yılının son ayına göre 3 Milyar 500 Bin Milyon kişi internet kullanıcısı. Aktif sosyal medya kullanıcılarının sayıları ise 2,5 Milyarı aşmış durumda.( Global Web Index raporlarına göre )

Türkiye’de Sosyal Medya Kullanım Oranları

79 Milyon küsur insan yaşamakta ve yaklaşık olarak 2016 yılının son ayına göre 46 Milyon kişi internet kullanıcısı. Aktif sosyal medya kullanıcılarının sayıları ise 42 Milyonu bulmuş durumda. (Global Web Index raporlarına göre)

Sosyal Medyayı Kimler En Yoğun Kullanıyor?

– Amerika, Fransa, Brezilya, Kanada, Almanya, Japonya, Çin, Türkiye, Hindistan ve Endonezya en çok sosyal medya kullanan ülkeler arasında yer alıyor.

– İnternette en çok vakit geçiren ülke günde 6,1 saat ortalama ile Brezilya.

– Türkiye’de ise günde ortalama 2 saat 32 dakika sosyal medyaya zaman ayırılıyor.

– Türkiye ve dünyada en çok sosyal medya kullananların yaş ortalaması ise 18-29 yaş arasındadır.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.