Binance

Sosyal Medyada Ünlü Olmak İster Misiniz?

Sosyal Medyada Ünlü Olmak İster Misiniz?
Sosyal Medyada Ünlü Olmak İster Misiniz?

Sosyal Medyada Ünlü Olmak İster Misiniz?

Sosyal medyada ünlü olmak kim istemez ki? En saçma paylaşımınız da bile binlerce, milyonlarca beğeni, yorum alıyorsunuz.

Peşinizden koşan hayranlarınız, size âşık olan insanlarla çevrili olacak bunu yoldan çevirdiğiniz 10-55 yaş arası herkse sosyal medyada ünlü olmak ister misiniz? diye sorsak bunun %99 kısmı olumlu yanıt verecektir.

Bir düşünsenize diğer firmalardan gelen reklamlar, sponsorluk anlaşmaları, günümüz de buna yoğunlaşıp dizilerde, filmlerde boy gösteren çok insan var, nereden mi geldiler sosyal medyadan.

Yaptıkları mizahla, yaptıkları saçmalıklarla veya doğruluk payıyla, el işi, ses değiştirmesiyle şuanda normal hayatlarının en iyi dönemini geçiriyorlar.

Böylelikle herkes sosyal medyada ünlü olmak için saçmalık yapmaya başladı, herkes demek kabaca oldu, bir kısım diyelim…

En basitinden bir arkadaşınızla ortaklaşa bir sosyal medya hesabı açsanız mizah veya trol yapsanız gerçekten bir hafta içinde binlerce hayranınız olacaktır.

Bunun size getirisi ikinci haftasında olacak nasıl mı?

Reklam, sponsorluk, hayran olan kızlar/erkekler sayesinde geliri olacak ve yeni nesil bu tür insanları örnek alarak ya saçma işlere kalkışacak ya da olumlu projelerle ülke/dünya gündemine gelip gerçek işler başaracaktır.

Sosyal medyada ünlü olup dizilerde, filmlerde oynayan insanlardan bahsetmiştim, bunların şöyle bir yararı da var;

Meslek sahibi olmayan insanların sosyal medyada ünlü olup, dizilerden, filmlerden para kazanmaları, ortam kurup yeni projelerde boy göstermesi (reklam) basit yoldan yükselmeleri için ideal bir yoldur sosyal medya, bu işte bir yetenektir ya da şans mıdır?

Bazı insanlar için şans, bazı insanlar içinse yetenektir.

Yetenekli insanlar çabuk yükselir, şanslı insanlar şansı gülerse yükselmek yerine sektörde kalıcı olmaya çalışır o zamanda sosyal medyada saçma sapan işler yapmaya başlayacaktır.

Bunu yazının ilk başlarında söylemiştim, ailesine ya da çevresine hakaret edip, dengesiz şekilde giyim tarzı, dengesiz şekilde çevresine sataşma örneklerini göreceğiz, görüyoruz da.

Benim fikrim sosyal medya ünlü olmak isteyen arkadaşlar, karakterlerini değiştirmeden dünya genelindeki insanlardan çıkarak seviyeli şekilde mizah yaparak sosyal medyada ünlü olabilirler

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir