Binance

Sosyal Medya Mühendisleri

Sosyal Medya Mühendisleri
Sosyal Medya Mühendisleri

Sosyal Medya Mühendisleri

Sosyal medya mühendisi, mevcut olan sosyal medya sistemine uygun paylaşımlarda nasıl bulunulacağını ve bu paylaşımları daha çok kişiye nasıl ulaştırılacağını inceler ve araştırır.

Mevcut sanal ortamda var olan sosyal medya hesaplarının kendine has duyuru yapma ya da çalışma sistemleri mevcuttur.

Bu kapsamda sosyal medya mühendisleri yapılacak olan paylaşımın zamanı, elde edilmek istenen etki, ulaşılmak istenen kitlenin/kişilerin özellikleri gibi hususları dikkate alıp, iletilecek mesajları hedef kitleye daha hızlı şekilde ulaşılmasını amaçlar.

Neden Sosyal Medya Mühendisliği

Sosyal medyayı kullanan her kuruluş sürekli bir değişim içindedir. Bu süreçte meydana gelen değişim ve yeniliklerin hedef kitleye ulaştırılması ve etkilerinin gözlemlenmesi gerekmektedir.

Bu yenilenmenin sağlanamaması durumunda mevcut sosyal medya hesapları faydadan çok zarar getirir.

Bu yüzden bir ekip çalışması içinde çalışan ve bu konuda uzman olan sosyal medya kuruluşlarına ihtiyaç vardır.

Sosyal Medya Mühendisliğinin Kapsamı

Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya hesaplarını kullanan kuruluşlar bu hesaplarda kuruluşların kendine ait özellikleri taşıyan reklam ve içerikleri yansıtırlar.

Bu sosyal platformda paylaşılacak konular saatlik, günlük, haftalık ve aylık olarak planlanır ve hedef kitlenin ihtiyaçları doğrultusunda sosyal medya mühendisleri ve tarafından ayarlanmaktadır.

Sosyal medya hesaplarının uzman olmayan kişi ya da gruplar tarafından yönetilmesi kurumsal konjektür de negatif etki yaratabilir.

İlgi çekmeyen, profesyonel olarak hazırlanmamış bir paylaşım, müşterinin ya da hedef kitlenin gözünde kurumun değerini düşürecektir.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir