Binance

Sonbaharın Moda Gelişimi

İnsanlığın varoluşundan bu yana moda büyük küçük herkesin ilgi duyduğu bir kavram olmuştur. İnsanlar ister ilgilensin ister ilgilenmesin farkında olmadan modaya ayak uyduruyor. Bu da doğal olarak modanın devamını sağlıyor. 1400 yılından itibaren hayatımızın büyük bir bölümünü kaplayan moda; çoğu insan tarafından beğenilen kıyafetleri, aksesuarları vb. eşyaları kullanma anlamına gelir. Ancak günümüzde moda sadece kıyafet anlamına gelmiyor. Bilgisayarlar, arabalar, evler, telefonlar, oturduğumuz koltuklar da bu modaya uyum sağlar hale geliyor.

 

Sonbahar Modası

Her yılın sonbahar modası karşımıza bambaşka bir tarz olarak çıkıyor.  Fakat günümüze yaklaştıkça moda konusunda geçmişe değil geleceğe yöneliyoruz sanki. Yüksek bel ve İspanyol paça pantolonlar, yerlere kadar uzanan kürk kabanlar, kâküllü saçlar, kocaman gözlükler, rengârenk elbiseler, bol gömlekler, asimetrik desenler daha birçok şey. En çok sevilen mevsimin modası yani sonbahar modasına bakacak olursak daha erkeksi daha salaş kazaklar, ceketler, kabanlar bulunuyor. Sonbaharın kıştan hemen önceki mevsim olmasıyla botlar da yavaş yavaş ön plana çıkmaya başlıyor. Tabi ki botların yanında diz kapağına kadar uzanan çizmeler de. Botlar ve çizmeler bu mevsimde de deri olacak şekilde tercih ediliyor.

Sonbahar Modası

Sonbahar mevsimi yaz ile kış arasında bulunan bir geçiş mevsimi olduğundan mıdır? bilmeyiz bu mevsimin modasında ne yazın ne de kışın etkisinden kurtulamıyoruz. Bir yandan şort giymeye devam ederken bir yandan da kazaklarımızı bulundukları dolaptan çıkarmaya başlıyoruz. Her mevsim kullandığımız dar pantolonlar, taytlar, yırtık kotlar bu mevsimde de popülerliğini devam ettiriyor. Sonbaharın moda renklerine baktığımızda ise ya kahve tonlarını ya da rengârenk, karmaşık, asimetrik desenleri görüyoruz. Bu karmaşıklık kabanlarda ve yeleklerde tam tersi olacak şekilde ön plana çıkıyor. Kabanlar boydan ve bacak boyunca yırtmaçlı olarak tercih ediliyor.

 

Modaya Nasıl Ayak Uydurabilirsiniz?

Siz de sonbahar modasına ayak uydurmak istiyorsanız yapacaklarınız çok basit. Deri bot, opak çorap ve şortu uyumlu renklerle seçmek üstünüze salaş kazak ve omuzunuza asabileceğiniz uzun bir çantayı alıp sokağa çıkmak. Fakat yağmurlu bir gündeyseniz daha farklı kombinler yapabilirsiniz. Örneğin dize kadar uzanan çizmeler, diz kapağının biraz üstünde biten sade bir etek, vücudunuza yapışan dar gömlek ve boyunuzca uzanan kürkten yapılmış yelek. Elinizde tutabileceğiniz küçük bir de çanta. Bu arada eğer ıslanmak istemiyorsanız şemsiyenizi de almayı unutmayınız.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir