Binance

Sonax Bayilik Şartları

Sonax Bayilik Şartları

Sonax 1950 senesinde Hoffmann Group şirketi tarafından Almanya’da kurulmuştur. Hizmet verdiği alan otomobil bakım ve koruması olan Sonax fabrikası Almanya ilçesi olan Neuburg’da bulunmaktadır.

93 ülkede faaliyet gösteren firmanın Türkiye pazarına girmesi 1994 yılına dayanmaktadır. Ürün ve hizmet ağını genişleten Sonax’ın bölge bayilikleri 1000’in üzerinde olan akaryakıt istasyonu ve marketlerde satışa sunulmaktadır.

Sonax, otomobil alanında satışa sunduğu ürün ve hizmetleri ile KKTC’de Azerbaycan’da, Kuzey Irak ve Özbekistan gibi çeşitli ülkelerde hakimiyeti sağlamış durumdadır.

Oto yıkama karlı bir iş olmakla beraber günümüzde pek çok kişi araç kullanmaktadır. Durum böyle olunca da otomobil sektöründe de gelişmeler meydana gelmektedir.

Teknolojinin ilerlemesi otomotiv sektörüne yansımakta olup gerek bankaların otomobil kampanyaları gerek taşıt kredisi yoluyla otomobil alan kesimde artış yaşanmakta.

Gelişmelerle doğru orantılı olarak da temizlik ve bakım ihtiyaçları arttığından bayilik almak isteyenlerde de artış olmuştur.

Sonax Bayilik Nasıl Alınır?

Sonax ürün ve hizmetleri şu şekilde sıralanabilir:
Boya temizleme, parlatma ve koruma ürünleri
İç temizlik ve sterilize etme ürünleri
Yağlar ve katkı ürünler
Cam güvenlik filmleri
Onarım ve tamir hizmetleri

Bayilik açmak isteyenler için Sonax bayilik şartları belirlenmiş olup değerlendirmeler başvuru formu ile yapılmaktadır. Web sitesi üzerinden ö başvuru formu doldurulur ve yetkililerin bayi adayını araması beklenir. Ön bilgilendirme yapılarak mülakat için bir tarih verilir. Fizibilite çalışmasının ardından uygun görülen aday ile bayilik sözleşmesi imzalanır.

Sonax Bayilik Aranan Koşullar

Yerine getirilmesi gereken Sonax bayilik şartları 2018:

Bayilik açmak isteyen adayın ticari engelinin bulunmaması
Adayın yeterli düzeyde sermaye gücüne sahip olması
Alanın 400 metrekare ve kapalı alan olması
Gerekli olan izinlerin yetkili kurumlardan alınması
Bayilik için istenilen bölgede nüfus ve araç yoğunluğunun bulunması
Bayiliğin kurulmak istendiği bölgenin 5 km yakınında Sonax bayisinin bulunmamasıdır.
Sonax bayiliği alabilmek için bu şartların yerine getirilmiş olması gereklidir. Gerekli olan tadilat vb. işlemler firma yetkilileri tarafından yapılmaktadır.

Sonax iletişim bilgileri şu şekildedir:
Telefon: 0 216 52775 03
E-posta: info@sonax.com.tr

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir