Binance

Şok Market Bayilik Şartları

Şok Market Bayilik Şartları
Şok Market Bayilik Şartları

Şok Market Bayilik Şartları

Uygun fiyatı ve her kesime hitap etmesi açısından en önemli ve bilindik market zincirlerinden bir tanesi olan Şok Market, 2011 yılında Yıldız Holding tarafından satın alınmış ve böylece büyüme hızını misli misli artırmıştır.

(Aslında tarihi 1995 yılına dayanmaktadır ve 2011 yılına kadar yine aynı isimle yani Şok Marketler T. A. Ş. olarak varlığını sürdürmüştür.)

Bu arada market yapısındaki en önemli değişiklik de konseptlerle alakalı olmuş ve yenilenen görünüm bilindik markaların uygun fiyatlı satışları ile birleşerek ortaya çok daha modern bir ticaret ağı çıkmıştır.

Şok Market yenilenmesi

Bugün geldiği son noktada 81 ilin 81’inde de faaliyetlerini sürdüren Şok Market için 5.100’den fazla mağazası ve 25.000’den fazla çalışanı olduğu rahatlıkla söylenebilinir.

Aşağıdaki bayilik şartları maddelerini okuduğunuzda ve başlamaya karar verdiğinizde siz de her gün açılan 3 yeni mağazadan birinin sahibi olabilir ve bir yandan kazanırken bir yandan da bölge halkına ekonomik bir hizmet götürüyor olmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Şok Market Bayilik Şartları

 • Öncelikle en az 500 m2’lik bir dükkan kiralamak ya da satın almak durumundasınız. Daha küçük alanlar Şok Market için uygun değildir.
 • Ayrıca kiralayacağınız ya da satın alacağınız dükkanın en az 100 m2’lik depo alanının bulunması zorunludur.
 • Aynı dükkan cadde üzerinde bulunmalı ve 10 metrelik bir ön cepheye de sahip olmalıdır.
 • Çok aşırı kalabalık olmayan lokasyonlar ve diğer istisnalar hariç olmak üzere yakınında başka bir Şok Market bulunmamalıdır.
 • İşin sağlıklı ilerlemesi açısından elektrik ve su gibi alt yapılarının yeni olması bayilik şartlarındaki bir diğer zorunluluktur.
 • Şok Market’in gıda tabanlı satış yapması sonucu eğer mekan içerisinde rutubet varsa bayilik verilmemektedir.
 • Ayrıca market her ne kadar zeminde olsa da yüksek bir girişe sahip olmalıdır.
 • Tabi ki aktif bir müşteri potansiyeli bulunmalı ve mümkünse otopark gibi sorunlara neden olmayacak bir alanda konumlandırılmalıdır.
 • Son olarak Şok Market de franchise usulü yaptığı yatırımlarda sözleşme protokolünü uygulamaktadır ve her işletme sahibi için bu sözleşmeler 5 ya da 10 yıllık sözleşmeler şeklinde düzenlenmektedir.

Şok Market Bayilik Şartları

Bayilik sistemi, en iyi para kazanma yöntemlerinden biri olarak görüldüğü için büyük ölçekli firmalar, belli şartlar altında bayilikler vererek büyümelerini sürdürüyor.

Özellikle gıda sektöründe bayilik veren firmalar her geçen gün daha da artıyor.

Bu firmalar arasında olan Şok Market, Türkiye’de en çok talep gören markaların ürünlerini makul fiyatlar ile müşterilerine sunuyor.

Bu hizmeti sayesinde Şok Marketin müşteri potansiyelini gün geçtikçe daha da arttırdığı görülüyor. Potansiyel müşteri sayısının yüksek olması hiç şüphesiz girişimcilerin büyük ilgisini çeken bir durum oluyor.

Şok Market Bayilik Başvurusu

Şok Marketine bayilik başvurusu yapanlar, başarı elde edebilmek için etkisi giderek artan satış sisteminin bir parçası haline gelirler.

Aynı zamanda şirket, bayilik başvurusu yapan kişilere iş yeri açmak ve kiralamak türü birçok konuda da yardımcı olur.

Diğer taraftan başlangıçtan itibaren alanında uzman kişiler tarafından belirli süreçlerde eğitimler verilerek başarı elde etmede önemli bir kazanım elde edilir.

Şok Marketin Misyonu

Şok Market, her hafta halk günleri düzenler. Bu sayede kişilere uygun fiyatlar ile özel ürünler sunar. Bu aynı zamanda kişilerin kolay alışveriş yapmalarını da sağlar.

Güvenilir market ilkesini her zaman ön planda tutan Şok Marketin, aynı zamanda kişilere uygun fiyatlar ile yatırım yapma seçeneği de sunması büyük ilgi görüyor.

Kişilerin bu sayede uygun fiyatlar ile kendi işlerini kurmaları da mümkün hale geliyor.

Market Kampanyaları ve Şok

Şok Marketleri yıllardır müşterilerine müşterilerinin sevdiği marka ve kalitedeki ürünleri müşterilerine uygun fiyatlarda sunmaktadır.

Her geçen gün artan mağaza sayısı ile birlikte yerini günden güne sağlamlaştıran Şok Marketleri ülkemizde marketçilik anlayışına yeni bir ruh getirmiştir.

Temizlik malzemeleri, dondurulmuş gıda, meyve ve sebze, tatlılar, unlu mamuller, içecekler, süt ve süt ürünleri, etli taze ürünler gibi ana kategorilerden başka sayısız yan kategoride ürünü müşterilerine sunmaktadır.

Şok market kampanyaları sayesinde müşterilerine keyifli alışverişler sunmaktadır. Bu market zinciri müşterilerine hesaplı, kaliteli ve keyifli alışveriş yapabilmesini sağlamak için çalışmalarını hız kesmeden sürdürmektedir.

Şok Marketler Zinciri ve Aktüel Ürünler

Her kampanya zamanı birbirinden kaliteli ve ucuz ürünleri müşterilerine sunmakta olan perakende devi şok market kataloğu tarafından takip edilebilir.

Bu katalogdan takip edilirse bu market zincirine gelecek olan birbirinden kaliteli ürünleri kaçırmayacak ve onlara hesaplı bir şekilde sahip olacaksınız.

Şok market zinciri sürekli yaptığı personel eğitimleri ile günden güne artan iş bilinci ve ülkemiz içerisinde her nokta hizmetlerini standardize etmeyi başarmıştır.

Birbirinde başarılı bir şekilde sürdürülen kampanya yaklaşımları sayesinde düşük fiyat ile birlikte yüksek kaliteli ürünler tüketicilerle buluşmuştur.

Bu market zinciri yaptığı kaliteli market kampanyaları sayesinde herkes tarafından artık bilinmekte ve adından sıkça söz ettirmektedir.

Ürünlerinin çeşitliliği, kalitesi, hesaplılığı, fonksiyonelliği, hatta bazen ilginçliği adından söz ettiren konulardandır.

Şok Marketleri Hizmet Kalitesini Arttırıyor

Türkiye’de en bilindik marketler zincirlerinden birisi olması özverili çalışmanın bir sonucu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kaliteyi gözlemlemek, örneğin aktüel ürünlerin kalitesini görmek isterseniz elinize bir şok market broşür alın ve incelemeye başlayın.

Kaliteyi ve kullanışlılığı görecekseniz. Broşür yerine herhangi bir şok mağazasına giderek de bu kaliteyi canlı olarak gözlemleyebilirsiniz. Türkiye içerisinde güvenilir ve tercih edilen bir market olmanın sebepleri işte bunlardır.

Halktan aldığı bu güven sayesinde, sırtını bu güvene yaslayarak kendini günden güne geliştirmekte ve büyütmektedir.

Şok aktüel ürünleri incelemek için haftalık olarak yayınlanan aktüel ürünlerin kataloğunu incelemenizi tavsiye ederiz. Göreceksiniz tam ihtiyacınız olan şeyler tam da aradığınız fiyatlara.

Şok Market Bayilik Şartları

Süpermarket açmanın en güvenilir ve kazançlı yolu bilinen bir markanın bayiliğini almaktan geçmektedir. Türkiye’nin en başarılı market zincirlerinden biri olan ŞOK’un bayiliğini almayıdüşünebilirsiniz.

1995 yılında faaliyete başlayan ŞOK Marketler, 2011 yılının Ağustos ayında Yıldız Holding şirketlerinden Gözde Girişim liderliğinde bir konsorsiyum tarafından satın alınmıştır.

Satışla birlikte konseptini tamamen yenileyen Şok Market mağazalarını baştan sona yenilemiştir ve tüketicilerin bildiği markalı ürünleri uygun fiyatlarla müşterilerine sunmaya başlamıştır.

68 ilde 1200’ü aşkın mağazası bulunan ŞOK Market mağazalara gelen her müşterinin zevkli, kaliteli ve hesaplı alışveriş deneyiminden faydalanmasını sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

İyi yapılandırılmış bir marka olan Şok Market sürdürebilir kalite anlayışı içinde Avrupa Birliği’nin RAPEX (Hızlı Alarm Sistemi), izlenebilirlik, şeffaflık, risk analizi, sürekli araştırma ve bilimsel işbirliği ve tüketicinin bilinçlendirilmesi gibi entegre bir “Kalite ve Ürün Güvenliği yaklaşımı “ üzerine kurulmuştur.

ŞOK Market etkili altyapısı ve sistem geliştirme kabiliyetiyle Türkiye’nin önde gelen perakende zincirlerinden biri haline gelmiştir.

ŞOK Market’in üretim, dağıtım, satış, muhasebe ve toptancılıkla alakalı konularda yeni teknolojileri benimsemesi markanın esneklik ve bütünlük kazanmasını sağlamıştır.

Kalite ve Ürün güvenliği sistemindeki gıda ürünleri “ Tarladan Sofraya”, gıda dışı ürünlerse risk yönetimi ve izlenebilirliğine dayanan “Ürün Güvenliği” prensibine bağlı olarak kontrol edilir.

Sürekli eğitimlerle artan çalışan bilinci Türkiye’nin her noktasındaki mağazalarda hizmet standardizasyonu sağlar. Yüksek kaliteli ürünler ve düşük fiyat avantajı müşteri memnuniyetini arttırır.

Fırsatları keşfedin, imkanların farkına varın

 • Kanıtlanmış sistem ve satış uzmanlığı sunan bu tanınmış markanın çatısı altında olmak bayilik sahiplerine büyük ayrıcalıklar sunar. Bu ayrıcalıklardan bazıları;
 • Bilinen bir markanın parçası olmak
 • Yerleşik mağaza tasarımı ve mağazacılık çözümleri
 • Başarı için en iyi fırsatları sunan satış sistemleri
 • Operasyonel uzmanlık
 • Genel merkez desteğiyle verilen başlangıç eğitimleri ve devam eden eğitimler
 • Marka adını ve satış sistemini kullanma fırsatı
 • Mağaza yeri seçimi ve kira sözleşmesi pazarlıkları
 • Mağaza açılışı ve yönetimi için destek ve koordinasyon

Süpermarket açmak isteyenlere özel market bayiliği veren firmaları ve bu firmaların bayilik şartlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir