Binance

Sivilce Lekeleri İçin Doğal Çözümler

Sivilce Lekeleri İçin Doğal Çözümler
Sivilce Lekeleri İçin Doğal Çözümler

Sivilce Lekeleri İçin Doğal Çözümler

Sivilceler hemen hemen her yaşta kadın erkek fark etmeden herkesin en büyük sorunlarından biridir. Çünkü herkes güzel görünmek ya da aynaya baktığı zaman sağlıklı pırıl pırıl bir cilt görmek ister. Bunun yanı sıra sivilceler geçtikten sonra kabartı, iz ya da leke gibi izler bırakarak kalıcılıklarını devam ederler. Bunun çözümü için kendi evinizde uygulayabileceğiniz, oldukça sağlıklı sonuçlar veren kolay ve basit bazı öneriler bulunur.

Süt, Bal Ve Yumurta Maskesi

Sivilce izleri için düzenli olarak uygulamamız gereken maskelerden biri süt, bal ve yumurta karışımından yapılan maskedir. 1 yumurtayı beyazını sarısından ayırarak bir kap içerisine koyalım ve köpük kıvamına gelene kadar çırpın. Sonrasında aynı kabın içerisine 1 tatlı kaşığı bal ve 2 tatlı kaşığı kadar sütü de ilave ederek çırpmaya devam edin. Hazırlanan karışımı cildinize sürerek yaklaşık olarak 10 dakika kadar bekletip sonrasında soğuk su ile durulayın. Haftada iki kere ve düzenli olarak uygulayabileceğiniz bu maske ile sivilce izlerinin azaldığını ve zamanla yok olduğunu göreceksiniz.

Cildimize Soğuk Uygulama

Sivilce izlerini en iyi geçiren yöntemlerden biri de buz uygulamasıdır. Herkesin buzdolabında bulunan buz kalıplarını düzenli olarak sivilcelerin üzerinde geçirmek oldukça faydalı sonuçlar verir. Çünkü buz iltihap giderici ve kızarıklıkları azaltıcı özelliği bulunur.

Ayrıca cilt uzmanları buz oluşmadan suyun içerisine biraz yeşil çay eklemenizi ve bu sayede çok daha sağlıklı sonuçlar alınacağını söyler. Yeşil çayın içerisinde bulunan antioksidanlar sivilce izlerinin çok daha kısa bir sürede iyileşmesine katkıda bulunacaktır.

Limon Suyunun Faydaları

Limon suyunun da leke giderici ve kurutucu özellikleri vardır. Bu yüzden sivilce izlerinize limon suyu sürmek, izlerin kısa sürede yok olmasını sağlayacaktır. Fakat burada da dikkat etmeniz gereken nokta düzenli olarak kullanmanız gerektiğidir.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir