Binance

Sigorta Sorgulama

Sigorta Sorgulama
Sigorta Sorgulama

Sigorta Sorgulama

Sigorta sorgulama işlemleri sigortalı bir işte çalışan ve ya emekli olan çoğu vatandaşın işlemlerini kolaylaştıran, aklındaki soru işaretlerine cevap veren ulaşım imkânı kolay bir sistemdir. Sigortası olan vatandaşlar pek çok avantajdan yararlanabilmektedirler.

Sigortalı olarak çalışan ve ya sigorta kurumundan emekli olan vatandaşların, sigortalı olarak çalışmaya başladıkları zamandan itibaren ve ne kadar çalıştıklarını öğrenmek istediklerinde sigorta sorgulama işlemleri çok faydalı olmaktadır.

Sigorta sorgulama işlemleri kişilerin ihtiyacına göre çeşitli bölümlere ayrılarak düzenlenmiştir. Bu düzenleme ile birlikte herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumu’na ve ya SGK kapsamında oluşturulan internet sitelerine başvurarak sigortanız hakkında bilgi alabilirsiniz. İnternet sayfası üzerinde karşılaşacağınız herhangi bir sorunda Sosyal Güvenlik Kurumu’na müracaat ederek sigorta sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Kimlik bilgileri ile sigorta sorgulama

Sigortaya ait bilgilerinizi öğrenmek isterseniz size en yakın Sosyal Güvenlik Kurumu’na giderek vezne görevlisi aracılığıyla sigorta sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Eğer SGK’ya gidecek vaktiniz yoksa internet sitesi üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu’na ait E-SGK sitesine girerek T.C. kimlik bilgileriniz ile sigortanıza ait sorgulamada bulunabilirsiniz. ‘Hizmet Bilgisi’ linkinden 4A Hizmet Bilgisi aracılığıyla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kimlik Bilgileri ile Sigorta Sorgulama için Tıklayınız!

E-Devlet şifresi ile sigorta sorgulama

Almış olduğunuz E-Devlet şifresi ile sigorta sorgulama işlemlerinizi kolaylıkla ve güven içerisinde yapabilirsiniz. Halen herhangi bir devlet kurumunda, devlete bağlı özel bir kurumda çalışıyorsanız ve ya emekli olduysanız E-Devlet sayfası üzerinden E-Devlet şifrenizi kullanarak sisteme giriş yapabilir ve merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Şifresi ile Sigorta Sorgulama için Tıklayınız!

Diğer sorgulamalar

Sigortanız hakkında bilgilerinizi sorgulamanın dışında maaş sorgulama, çalıştığınız günü sorgulama, işe giriş tarihini sorgulama, çalıştığınız günlerin dökümü, hizmet dokümanınız hakkında da bilgi alabilmektesiniz. İnternet siteleri aracılığıyla bu sorgulamaları yapmak için gerekli olan linke tıklayarak ve T.C. kimlik numaranızı ve diğer kimlik bilgilerinizi girerek kısa zamanda sigorta sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Diğer Sorgulama İşlemleriniz için Tıklayınız!

Sigorta sorgulama işlemlerinizde internet üzerinde herhangi bir sorunla karşılaştığınızda Sosyal Güvenlik Kurumlarına başvurarak sorgulatma işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir