Binance

Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu

Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu

Yaklaşık olarak 20 senedir içtiğim sigaradan kurtulalı 7 aydan fazla bir zaman oldu. Son birkaç senedir günde 3 paket içmeye başlamıştım. Sürekli olarak markası değişen kaçak sigaralar ve sarma tütün yüzünden sigarayı bırakmaya karar vermiştim.

Sigarayı bırakma konusunda karar verdiğimde, ekşideki sigarayı bırakmak ve sigarayı bırakma yolları gibi bir sürü konuya göz attım.

Sigarayı bırakmada yardımcı olacağını düşündüğüm ilaçları kullanmaya karar vermiştim. Ne de olsa sigara bırakmanın çok zor olduğunu düşünüyordum.

Aradan geçen onca yıla rağmen, neredeyse hiç yeltenmemiştim sigarayı bırakmaya. Sahi ya benim tek dostum sigaraydı ve ben onun verdiği zararlardan çok keyif verici tarafıyla ilgileniyordum.

37 yaşındayken tiksindiğim sigaradan kurtulmanın bu kadar kolay olacağını bilseydim, çok daha önceden bırakmayı denerdim.

Yukarda bahsettiğim gibi champix ya da zyban adlı ilaçları alıp kurtulmayı düşünüyordum sigaradan.

Derken Allen Carr ismini duymaya başladım. Yaklaşık 1 saatlik Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu adlı videosunu izleyen çoğu kişinin kolay yoldan sigaraya bıraktığını okudum.

İnandırıcı gelmemesine rağmen, fokur fokur sigara içerken izledim yukardaki videoyu. Zaman ilerledikçe daha fazla yakmaya başlamıştım sigaraları.

Sonra film bittiğinde, geri kalan sigara paketlerini ve çakmakları çöpe attım.

İlk zamanlar, el alışkanlığı ve dudak tiryakiliği zorlamıştı beni. Rüyalarımda içtiğimi gördüğümde bile çok büyük bir pişmanlık duymaya başlamıştım.

İzleyin ve gerçekten istiyorsanız sigarayı bırakmanın çok kolay olduğunu kendi gözlerinizle görün.
 

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir