Binance

Sıfırdan Başlayıp 1 Milyon TL Kazanmak

Sıfırdan Başlayıp 1 Milyon TL Kazanmak
Sıfırdan Başlayıp 1 Milyon TL Kazanmak

Sıfırdan Başlayıp 1 Milyon TL Kazanmak

1 milyon TL kazanmak birçok kişinin sahip olduğu büyük bir hayaldir. Milyoner olmanın getirdiği özgürlük herkesin aklını bu konuda çelebilecek kadar cezbedicidir.

Başlangıçta hiçbir birikiminiz olmadan 1 milyon TL kazanmak gözünüze pek mümkün görünmeyebilir. Ancak bunu mümkün kılacak sizsiniz. Bu yazımızda sizlere elinizde hiç para yokken 1 milyon TL kazanmanızı sağlayacak tüyolardan bahsedeceğiz.

1 – Daha önce bunu yapmış bir akıl hocası bulun

1 milyon TL kazanmaya giden yolda bir akıl hocası en büyük dostunuz olabilir. Eğer sizi gözleyecek bu işi daha önce becermiş birisi olursa başarınızda büyük değişikliklere sebep olabilecek değerli bir bakış açısına sahip olabilirsiniz. Benim bir akıl hocam yoktu, her şeyi kendi başıma becerdim; fakat bu esnada eğer arkamda bir akıl hocam olsaydı her şeyin ne kadar da kolay olabileceğinin farkındaydım.

2 – Mükemmel olmak zorunda olmadığınızı bilin

Mükemmel olmak zorunda değilsiniz. Mükemmel bir iş çıkarmak zorunda da değilsiniz. Fakat kendinizi bu işe adamanız gerek. Sıkı çalışın, hatalarınızdan ders alın ve asla pes etmeyin. Başarısızlıklarınız olacak fakat bu bir sorun değil; asıl mesele uzun vadede size yardım edecek bu başarısızlığı nasıl kullandığınızdır.

3- Küçük kazançların da fayda sağladığını unutmayın

1 milyon TL’yi bir gecede de kazanmayacaksınız. Birçok öğrencim ve ben 1 milyon TL’yi küçük başarılarla kazandık. Her seferinde ortalama 1000 TL kazanarak. Başlangıçta ne kadar paranızın olduğunun bir önemi yok. En başarılı öğrencim 4 yıl içinde 1500 TL’yi 2,7 milyon TL’ye çevirdi.

4- Farklı yollar deneyin

Farklı düşünmedikleri için başarısız olan birçok yatırımcı ve girişimci var. Aradığınız başarıyı yakalamak için farklı yaklaşımları denemeye istekli olmanız lazım. Çizginin dışına çıkmalısınız

5- Hemen başarılı olmayı beklemeyin

Ne kadar hızlı hedefinize ulaşabileceğinize odaklanmayın. Öğrenmeye ve temel bilginizi artırmaya odaklanın. Bu, gelecekteki başarınız için sağlam bir temel atmanıza yardımcı olacaktır. Unutmayın, kâr eğitim sayesinde ortaya çıkar.

6- Herkesten daha çok çalışmanız gerektiğini varsayın

Birçoğumuz başkalarının sahip olduğu şeylere sahip olmak isteriz fakat bunu yapamayız. Bu da başkalarının başarılarına dair bahaneler üretmemize neden olur. Bahaneler üretmeyi bırakın ve istediğiniz şeye ulaşmak için diğerlerinden daha sıkı çalışmak durumunda olduğunuzu kabullenin.

7- Hedefe ulaşmak için doğru sebepleriniz olsun

Yüzeysel sebepler yüzünden hedefinize ulaşmak için çalışmayın. Evet, para ve ününüzün olması güzel bir şey fakat bunların hepsi hedefinize ulaşmak için yüzeysel sebeplerden öte bir şey değildirler. Olabileceğinizin en iyisi olmaya çalışın ve ödülleri ikincil faydalar olarak görün.

Tek ihtiyacınız olan bu tüyolar da değil. Sıfırdan başlayıp 1 milyon TL’ye ulaşmak için gerekli olan çaba ve fedakârlığı ortaya koymanız gerek. Eğer bunu yaparsanız kendinizi düşündüğünüzden çok daha hızlı bir şekilde 1 milyona ulaşmış olarak bulabilirsiniz.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir