Binance

Sıfır Faizli Konut Kredileri

Sıfır Faizli Konut Kredileri
Sıfır Faizli Konut Kredileri

Sıfır Faizli Konut Kredileri

Konut almak için kredi başvurusunda bulunacak kişiler ilk etapta faizler ile ilgili araştırma yapıyor. Çünkü çok küçük farklar bile yüzdelik olarak büyük meblağlar ödemeye neden oluyor. Ancak 2017 yılının şubat ayında başlatılan 0 faizli konut kredileri kampanyası pek çok insan için bir fırsat oluşturdu.

Kar oranına göre bazı bankalar Emlak GYO ile anlaştı ve sıfır faizli konut kredileri kampanyası sunuldu. Yani %25 oranında kar payı ödeyenler 60 ay vadeli sıfır faizli krediden yararlanıyorlar.

Konut Sektöründe Arz Fazlası

İnşaat sektöründe ön plana çıkan konut fazlaları, bu sektördeki firmaları farklı yollar aramaya yöneltti. Emlak GYO ve gayrimenkul yatırım ortaklıkları işbirliğinde başlatılan kampanya insanları ev almaya teşvik etmeye başladı.

Özellikle 2017 yılı konut sektörü için hayli kötü geçti ki bunun başlıca sebebi de bankaların uyguladığı yüksek faizler oldu. Bu kampanyaya göre 60 ay yani 5 yıl boyunca sıfır faizli konut kredileri uygulanacak. Ancak 60 ay seçeneğini kabul etmeyenler farklı faiz oranları ile yine konut alabilecekler.

240 ve 120 Ay Seçenekleri

60 ay vadede konut kredisini ödemekte zorluk çekecek kişiler de düşünülmüş. Yani konut almak isteyenlerin 120 ve 240 ay seçenekleri bu kampanyaya dahil. Ancak bu vadelerde sıfır faiz uygulanmıyor. 240 ay vade isteyenler için %0.85 ya da %0.75 arasında bir faiz oranı uygulanacak. 120 ay vade seçeneğinde bulunanlar için ise %0.55 ya da %0.45 faiz aralıkları uygulanacak. Ancak 60 ay vadeyi kabul edenler herhangi bir faiz ödemeyi yapmayacak.

Ev Sahibi Olmak Daha Kolay

Sıfır faizli konut kredileri kampanyası sayesinde kira öder gibi ev sahibi olmak mümkün. Ancak 60 ay vadede konut almak isteyenler alacakların konutun %10’unu peşin olarak ödeyecekler. Geriye kalan %90’lık kısmın yine %10’u ev tesliminde ödenecek.

Geriye kalan tutar için ise Halkbank, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Vakıfbank, Albaraka, İş Bankası, Akbank ve Garanti Bankası sıfır faizli krediyi sağlayacak. Kampanyanın bitiş tarihi ile ilgili henüz herhangi bir açıklama yapılmış değil.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir