Binance

Shutterstock Nedir, Ne İşe Yarar?

Shutterstock Nedir, Ne İşe Yarar?
Shutterstock Nedir, Ne İşe Yarar?

ShutterStock’un ana amacı fotoğraf, vektör, imaj oluşturanlarla bunları satın alacakları buluşturmaktır.
Web sitesinin bu kadar ünlenmesinin en büyük nedenlerinden biri de fotoğraf satmak isteyen kişilerin ürünlerinin editörler tarafından dikkatle incelendikten sonra satışa sunulmasıdır.

Fotoğrafın özgünlüğü, ışık netliği, gölge detayları, kalitesi birçok yönden incelenir. Ardından satışa sunulur, bu sayede site içerisinde kalitesiz bir ürün bulmak imkansızdır.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, hiçbir şekilde başkasına ait imajların gönderilmemesidir. Bu fark edildiği anda hemen üyelik silinmektedir. Bir daha yeniden üye olmak da engellenmektedir.

Daha fazla bilgi, firmanın shutterstock.com isimli web sitesinde bulunmaktadır.

Shutterstock Nasıl Kullanılır? Nasıl Üye Olunur?

Shutterstock web sitesine üye olmak için bir pasaport gerekiyor. Üyelik işlemleri öncesinde pasaportun fotoğraflı olan sayfası, bu sayfanın arkası ve en sondaki kimlik bilgilerinin bulunduğu sayfa taranmalı ve JPG dosyası olarak hazır edilmelidir. Kayıt sırasında bu sayfa görüntüleri istenmektedir.

Üyelik işlemlerinin ikinci adımı para işlemlerdir. Bunun için önce bir bankada USD hesabı açmak, arkasından bir para transfer sitesi olan Moneybookers’ta kayıt oluşturmak gerekiyor. Shutterstock sitesinde kazanılan paralar, Moneybookers üzerinden banka hesabına gelecektir.

Shutterstock Ücretsiz midir?

Shutterstock web sitesine görsel satanlar ile görsel alanlar bir araya gelmektedir. Bu yüzden iki çeşit üyelik söz konusudur. Para kazanmak amacı ile yapılacak işlemler için satıcı üyelik gerekmektedir ve bu üyelik için bir ücret ödenmiyor. Ancak satın alıcı üyelikler ücretlidir. Bu kişiler herhangi bir görseli satın alacakları için bunların bedelini ödemeleri gerekir.

Shutterstock Üyelik Ücreti Ne Kadar?

Sitenin internet sayfasında satın alıcı üyelik ücretleri için farklı paketler sunulmaktadır.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir