Binance

Seo Çalışmalarında Meta Açıklaması

Seo Çalışmalarında Meta Açıklaması
Seo Çalışmalarında Meta Açıklaması

Seo Çalışmalarında Meta Açıklaması

SEO Search Engine Optimizasyon’un kısaltmasıdır. Türkçe olarak ise SEO kelimesinin açılımı Google açısından, reklamsız yani gerçek organik aramalar sonucunda sitelerin üst sıralarda çıkmasıdır.

Sitelerin üst sıralarda çıkmasını etkileyen birden fazla faktör bulunmaktadır. Bu faktörlerden biri ve belki de en önemlisi meta açıklamalarıdır.

Sitenizi arzu ettiğiniz sıraya yahut sayfaya taşıyabilmek için meta açıklamalarının gücünden de faydalanmanız gerekmektedir.

Meta Açıklamalarının Taşıması Gereken Özellikler

Meta açıklamalarının sayfanızın kaliteli yükselişine etkide bulunmasını istiyor iseniz sizlerde bir takım hususlarda hassas olmalısınız. Bunlardan ilki meta açıklamanızın 130 ile 155 aralığında olmasıdır.

Bu tam kesin bir sayı olmamak ile birlikte yapılan çalışmaların ortaya çıkardığı sonuca göre Google kısa yahut haddinden meta açıklamalarından hoşlanmamaktadır.

Son zamanlarda site içeriğinde denenen 160 karakteri geçen meta açıklamalarının Google tarafınca sevilmeye başlandığını bilerek karakterlerini daha da uzun tutabilirsiniz.

Yazılmış olunan meta açıklaması konunun içeriğine uygun olmalıdır. Meta açıklamalarının doğru yazılmadığı hallerde ise gerçek organik ziyaretçi kitlesine erişim sağlayamazsınız.Bu hallerde ise sitenizin yükselişe geçmesi mümkün olmayacaktır.

Meta açıklamaları metnin özünde verilmek istenen anahtar kelimeleri de barındırmalıdır. Bu sayede o anahtar kelime ile Google arama yapan biri sizin sayfanıza yönlendirilecektir.

Siteniz için ürettiğiniz içerikler kodlama yahut teknik bir içerik ise teknik bir dil ile yazmanız doğru olacaktır.

Teknik bir içerik arayışında olan bireyler ne aradığını biliyorlardır ve dolayısı ile aradığı teknik kelimeler meta açıklamasında geçiyor ise sitenize erişmesi pekte zor olmamaktadır.

Sitenizi SEO açısından geliştirecek olan meta açıklamaları ile sizlerde sıralamanızı yönlendirebilirsiniz.

Meta Açıklamaları Nasıl Hazırlanmalıdır?

Meta açıklamalarını hazırlarken dikkate almanız gereken bir takım kurallar vardır. Bu kurallara uyum sağlayarak sizlerde siteleriniz için hedeflediğiniz sıralamaları elde edebilirsiniz.

Meta açıklamaları anahtar kelime konusunda bonkör davranılacak bir yazıdır fakat yazınızı anahtar kelimeye boğulmamalıdır.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir