Binance

SEO BAŞARISINI ETKİLEYEN 7 ETKEN

SEO BAŞARISINI ETKİLEYEN 7 ETKEN
SEO BAŞARISINI ETKİLEYEN 7 ETKEN

SEO BAŞARISINI ETKİLEYEN 7 ETKEN

1. İÇERİKLER DAHA FAZLA ÖNEM KAZANDI

Çoğu yazımızda içeriğin ehemmiyetinden bahsetmiştik lakin 2017 yılı itibariyle içerikler anahtar kelimelerden bile daha çok mühim olacak yani Google bundan sonra alakalı içerikte olan siteleri yukarı çıkaracak.

2. HTTPS ETKİLİ OLACAK

E-ticaret siteleri amacıyla koşul durumuna gelen https bundan sonra yayıncı sitelerde de koşul olacak gibi gözüküyor.Görünüşe bakılırsa 2017 yılınde Google güvenilir sitelere önlerden yer ayıracak.

3. HIZLI OLMAK ŞART

Bir türlü açılmayan sayfalar şuandan işi bıraksa daha iyi olur.5 saniyeden çok sürede açılan sayfaların çöp sayfa olduğunu duymuşsunuzdur.Artık sayfa sürati hususu 2017 yılınde bambaşka bir ebat alacak gibi duruyor.Ne kadar sürat o kadar üst sıra.

4. MOBİL GÜCÜNÜ HİSSETTİRDİ

Günümüzde internette sörf yapma prosedürü bundan sonra mobilde yaygınlaştı.Google bundan sonra mobil uyumlu olmayan siteleri geriye taşıyacak.Sitenizin bu yıldan itibaren mutlaka mobil uyumlu olması koşul durumuna geldi.

5. TASARIM FAKTÖRÜ

Google tasarıma ehemmiyet vermiyor öyküsü bundan sonra yalan oldu.Çünkü 2017’den itibaren Google tasarıma ehemmiyet veren siteleri ön sıralara taşıyacak.

6. SOSYAL MEDYAYA ÖNEM VERİN

Sosyal medyaya ehemmiyet sunarak sitenizi markalaştırın.Ayrıca sosyal medayada var olmanız size trafik ve backlink kazandırabilir.

7. ÖNCÜ LİNKLER

Backlinkler değerini hala kaybetmemiş durumda.Fakat etkileri 2017’den itibaren azalacak gibi duruyor.Artık backlink yerine lider linklere odaklanmanızı tavsiye ederiz.Yani bundan sonra sitenize sıksık trafik sağlayacak backlink alınız.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir