Binance

Seat Alhambra (2017) İncelemesi

Bu yazımızda Seat Alhambra incelemesi ile karşınızdayız. İncelemesi yapılan Alhambra , 9 Mayıs 1050 İspanya Devlet Kurumu olan Instituto Nacional de Industria (INI) tarafından kurulan otomobil devi SEAT’in MPV (Minivan ya da çok amaçlı araç) türündeki aracıdır.

 

MPV denilince ilk akla gelen iç hacim olduğu kesindir. Bu noktada 2430 litrelik iç mekana sahip olan SEAT Alhambra modeli rakiplerine oranla önemli bir avantaj sunduğunu görüyoruz. Alhambra’nın tasarımına baktığımızda ise alışık olmadığımız bir şekilde sportif bir çizgiyi yakalamış. Keskin çizgiler ve 16″lik jantlarının yanında opsiyonel 5 farklı 18” jant sunan Alhambra modeli şıklıkğını tamamlamış.

 

İç tasarımına bakıldığında ise uçak kokpitini andıran gösterişli bir ön konsol bizi karşılıyor. Multimedia anlamında ise teknolojinin hakkını veren Alhambra modeli sürücüler için önemli bir atrı oluşturuyor. Minivan kullananların çok yorulduklarını fark eden Alhambra mühendisleri, masaj özellikli sürücü koltuğu ile sürücülerin tek tuşla daha konforlu bir sürüş gerçekleştirmesini sağlamış.

 

Güvenlik anlamında büyük öneme sahip olan opsiyonel park asistanı sayesinde parkı kolaylaştıran Alhambra modeli otomatik olarak park yeri bulup direksiyon kontrolünü ele alarak park işlemini kendisi gerçekleştiriyor.

 

Teknik özellikler bakımından incelendiğinde ise 1,4 lt 4 silindir 16V benzinli motoru 150 beygirlik gücü ve 250 Nm tork üretmesi ile dikkat çekiyor. Fabrika verilerine göre 100 kilometrede 6,7 Lt yakıt tüketimi olan Alhambra modeli 6 ileri DSG otomatik şanzumanı bulunmakta.

 

Son olarak incelemesi yapılmış olan Alhambra’nın güvenlik anlamında sürücüyü rahatlatan ve güvenliği artıran özellikleri ile dikkat çekiyor. Diğer araçlarda da bulunan isofix haricinde sürücünün yorgunluğunu algılayıp 5 saniye boyunca uyarıda bulunan “Yorgunluk Tespit Sistemi” ile uyuya kalma ihtimalini en aza indiriyor. 9 hava yastığı bulunan Alhambra modeli hava yastıkları devreye girdiğinde ikinci bir fren sistemini devreye sokarak hasar oranını en aza indirmeyi hedeflemiş.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.