Binance

Samsung Akıllı Telefonlarda Dosyalarınızı Herkesten Nasıl Gizlersiniz?

Herkes tarafından kullanılan akıllı telefonlar sayesinde her türlü işlem yapabiliyor ve özel fotoğraf, video gibi kişisel bilgiler telefonda depolanabiliyor. Ancak bazen dosyaların kendinize özel olmasını ve herkes tarafından görülmemesini isteyenler için bazı akıllı telefonlarda bu kişisel dosyalarınızı gizlemek için sunulmuş özellikler bulunuyor. Peki, samsung akıllı telefonlarda dosyalarınızı herkesten nasıl gizlersiniz?

samsung

Dosyaları Gizleme Yöntemleri

Herkes tarafından görülmemesini istediğiniz dosyalarınız için samsung akıllı telefonunuzda izleyeceğiniz adımlar ile amacınıza ulaşabilirsiniz. Her telefonda birbirine benzer olan menüler yardımı ile herhangi bir örnek üzerinden giderek sizde dosyalarınızı gizleyebilirsiniz. Öncelikle telefonunuzun ayarlar menüsüne girmelisiniz. Bu menüden kişiselleştirme sekmesine tıklayarak özel mod kısmına gelerek giriş yönteminizi eklemelisiniz. Kendinize ait olan bir şifre ile otomatik olarak devre dışı bırak seçeneğini seçmelisiniz. Bu seçenek sizin özel modu açık unutmamanız için faydalı olacaktır.

 

Karşınıza çıkan galeri, video, müzik, ses kaydedici, dosyalarım kısımlarından dilediğinizi gizleyerek işleminize devam edebilirsiniz. Özel modda yaptığınız bu ayarlardan sonra bu sekmeyi devre dışı bırakmalısınız. Belirlediğiniz şifre sayesinde bundan sonra yapacağınız her girişte size şifre sorulacaktır. Bu nedenle şifrenizi unutmamaya özen göstermelisiniz. Özel moda eklemek istediğiniz dosyalarınızın üzerinde uzun süre basılı durduktan sonra hepsini işaretleyerek sağ üstte karşınıza çıkacak olan özel’e taşı sekmesini seçmelisiniz. Yaptığınız bu işlem sayesinde bundan sonra gizlediğiniz dosyalarınız ortadan kaybolacak ve yalnızca özel modu açtığınızda ortaya çıkacaktır. Akıllı telefonunuzun bildirimler kısmından özel moda girerek dilediğiniz zaman aktif hale getirebilir ya da kapatabilirsiniz.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.