Binance

Sahte Parfümler ve Zararları

“Parfümler” biliyorsunuz ki eski çağlardan bu yana bir ihtiyaç olarak kullanılmıştır. İnsan vücudunun salgıladığı toksin maddeleri veyahut dışarıdan aldığı toksin maddeleri dışarı ter yolu ile atması ile, toksinler üzerinde bulunan bakterilerin yarattığı hoş olmayan kokuları engellemek maksadı ile üretilmiş kimyasallara “parfüm” adı verilmektedir.

Bununla beraber dev bir sektör ortaya çıkmış, kadınlarımızın da kendine bakma arzusu bu sektörü oldukça ama oldukça büyütmüştür.

Bununla beraber gelişen parfümeri ve kozmetik sektörünün yanı sıra, her sektörde olduğu gibi, ucuz iş yapan, kalitesiz ürün üreten sahtekârlar türemiştir.

Piyasaya sürülmüş veya sürülmekte olan “sahte parfümler” insanların derilerinde tahriş, tahribat, alerji gibi reaksiyon ve tepkilere neden olmuş, kadın/erkek farkı gözetmeksizin insanların sağlığını olumsuz yönde etkilemiştir.

“Sahte parfümlerin zararları”nı görmek için, bir sosyologun araştırmasına gerek olmamaktadır. Kalitesiz malzemeler kullanıp, sadece para kazanma uğruna aşırı derecede kimyasal kullanmaları, “sahte parfüm” kullanan insanı etkilediği gibi, genel olarak global bağlamda da insanlığı etkiler.

Bu dolaylı yoldan global etkileşim, ozon tabakasına yapılan sahte parfümlerin de sebepleri arasında bulunduğu kimyasal salgınıdır.

Bir parfümün sahte mi olup olmadığını anlamak için, bandrolüne bakmalısınız. Güvenmediğiniz merdiven altı yerlerden marka olmamış bilinmeyen yerlerden parfüm almayınız.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.