Binance

Sağlıklı Zayıflamak İçin Yapılması Gerekenler

Sağlıklı Zayıflamak İçin Yapılması Gerekenler
Sağlıklı Zayıflamak İçin Yapılması Gerekenler

Sağlıklı Zayıflamak İçin Doğru Yöntemi Bulmak

Uygulanan pek çok yöntem mevcuttur. Fakat bunlar kısa vadede işe yarıyormuş gibi görünseler de, uzun vadede çeşitli sağlık sorunlarını da beraberlerinde getirerek, sıkıntılı sonuçlara sebep olmaktadırlar.

Aslında en işe yarayan ideal yol, sağlıklı olandır. Gereken sadece biraz dikkat ve azimdir.

Bilinçli Olmanın Zayıflamada Önemi

Sağlıklı zayıflamak için öncelikle bilinçli olmak gerekmektedir. Peki, nasıl bilinçli olacağız?

Beslenmenin doğrusunu öğrenerek ve kısa süreli değil uzun vadede bunu bir alışkanlığa, yaşam şekline dönüştürerek, bilinçli ve seçici bireyler olmalıyız.

Bilimsel araştırmalar kanıtlamıştır ki, alınan enerji ile harcanan enerji eşit olduğunda aynı kiloda kalmaya devam ederiz.

Fakat bünyemizin harcadığı enerjiden daha azını besin olarak tüketirsek, bu defa gereken o eksik kalan enerji, biriktirmiş olduğumuz fazla kilolardan harcanacak, kullanılacaktır.

Yani yağ hücrelerini yakarak harcamaya başlayacağız. Yağlar yakıldıkça da kilo fazlası harcanmış olacak.

Doğru beslenmeyi öğrenmemiz, ağırlıklı olarak ne zaman ve hangi bileşenlerden ne kadar beslenmemiz gerektiğini bilmemizi sağlayacaktır.

Kalorinin Matematiği

Besinlerin tür ve içeriklerine göre değişen belli kalori değerleri vardır.

Yaş, ağırlık, boy, ne kadar hareketli bir yaşamımız olduğuna bağlı olarak hesaplanan günlük toplam kalori ihtiyacı, kişilere göre farklılıklar göstermektedir.

Bilimsel ölçümleme teknikleriyle ne kadar kaloriye ihtiyacımız olduğu tespit edildikten sonra, ne kadar kısıtlamaya gidilirse ne kadar kilo verileceği tespit edilerek bu düzenli bir beslenme programına dönüştürülür.

Yanında hareketli bir yaşam ve yeterli su tüketimi de eklendiğinde, bir ayda en az 4 kg gibi sağlıklı ve yüz güldüren sonuçlar görünmeye başlanacaktır.

En iyi egzersiz, düzenli yürüyüştür. Ağır sporlarla vücudu yormadan her gün düzenli ve en az yarım saat yapılacak yürüyüş, bilinçli beslenmenin yanında bizi arzu ettiğimiz kiloya ulaştıracaktır.

Yaşam şeklimizdeki bu reform bize, bünyemizde tazelenmiş enerji ve mutluluk olarak da güç verecektir.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir